Įmanoma ir taip: Šiaulių katedroje aukojamos šv. Mišios lenkų kalba

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Į Šiaulių katedroje sekmadieniais vykstančias šv. Mišias lenkų kalba renkasi kariai, atliekantys NATO misiją.
Sekmadienį po vidurdienio šventų Mišių iš šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedros išeinančius šiauliečius keičia kiti tikintieji – lenkų kariai, atliekantys NATO misiją Šiaulių oro uoste. Jau kelias savaites kiekvieną sekmadienį į šv. Mišios katedroje vyksta lenkų kalba.

Katedros klebonas Egidijus Venckus pasakojo, kad maždaug 100 asmenų lenkų bendruomenė, atvykusi į NATO misiją yra atsivežusi ir savo kunigą kapelioną. Jie paprašė leisti kartą per savaitę susirinkti į katedrą ir dalyvauti šv. Mišiose lenkų kalba.

E. Venckus sakė, jog tokio prašymo, kai dar patys atsiveža ir savo kunigą, iš misijos karių sulaukė pirmą kartą.

„Lenkai yra stiprūs katalikai. Šaunuoliai jie ir kunigas jų šaunus, jaunas. Susirenka jų apie 50. Tikrai džiaugiuosi“, – kalbėjo katedros klebonas.

Kunigas pasakojo, kad per katalikiškas šventes yra prašę italai paaukoti šv. Mišias italų kalba. Kadangi E. Venckus yra studijavęs Romoje ir moka italų kalbą, šį pageidavimą įvykdė.

„Kadangi bendraujam, galima susikalbėti, aš jiems itališkai aukojau Mišias“, – prisiminė kunigas.

Lenkų šv. Mišiose E.Venckus nedalyvauja. Galėtų nebent angliškai išklausyti išpažintis, tačiau lenkų kunigas viską atlieka pats. Mišių metu leidžiamas lenkiškų giesmių įrašas.

Šv. Mišios lenkų kalba katedroje bus aukojamos keturis mėnesius, kol Lenkijos kariai vykdys NATO misiją.