Šiauliuose skamba kariljonas

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Varpai skambės tris kartus per dieną: 7, 12 ir 18 valandomis.
Didįjį ketvirtadienį Šiaulių katedros bokšte suskambėjo kariljonas. Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis ne tik pašventino varpus, bet ir jiems padirigavo. Kariljoną sudaro 36 varpai, jo įsigijimą mecenavo Šiaulių verslininko Petro Barono šeima.

Didįjį ketvirtadienį visi Šiaulių vyskupijos kunigai su vyskupu E. Bartuliu dalyvavo šv. Mišiose, jų metu pašventinti aliejai. Po šv. Mišių iškilmingai pašventintas ir katedros bokšte sumontuotas kariljonas.

Pirmuosius kūrinius – popiežiaus himną „Petro laivas“ ir „Apsaugok, Aukščiausias“ – Šiaulių kariljonu sugrojo katedros vargonininkas, choro „Džiaugsmas“ vadovas Romualdas Juzukonis.

Idėja Šiauliuose įrengti kariljoną, tarpusavyje suderintų įvairaus dydžio varpų komplektą, gimė prieš porą metų. Procesas kiek užtruko, bet galiausiai sumanymas buvo įgyvendintas.

Varpai į Šiaulius atkeliavo iš Nyderlandų. Metų pradžioje jie sumontuoti katedros bokšte, kiek vėliau kariljoną suderino atvykę meistrai.

Didysis varpas pavadintas šv. Petro vardu, jo skersmuo siekia beveik metrą, o svoris – apie 800 kilogramų. Ant šio varpo surašyti mecenato anūkų vardai, žodžiai „Tu esi Petras – Uola. Tau duosiu dangaus karalystės raktus“, „Gauski, skambėki, mūsų varpe, skleiski pasauliui Dievo garbę“.

Šiaulių katedros kariljono varpai skambės tris kartus per dieną: 7, 12 ir 18 valandomis. R. Juzukonis lauks ir šiauliečių muzikinių pageidavimų: juos pasistengs pritaikyti bei sugroti Šiaulių kariljonu.

Katedros bokšte įrengta ir šiuolaikiška apžvalgos aikštelė, iš jos atsiveria Šiaulių panorama.