Idėjas Šiauliams aktyviai teikė ir palaikė bendruomenės

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Medelyno progimnazijos mokinių tėvų viltis, kad dar šįmet Marijampolės gatvėje bus įrengta trumpalaikio automobilių stovėjimo aikštelė, gali ir išsipildyti.
Trečius metus vykstantis idėjų Šiaulių miestui konkursas šįmet sulaukė ypatingai didelio susidomėjimo. Už 12 pasiūlymų Šiaulių miesto savivaldybė sulaukė per 8 tūkstančių balsų.

 

Šįmet laimės 3 idėjos

Šiaulių miesto savivaldybė praėjusių metų pabaigoje jau trečią kartą pakvietė gyventojus teikti savo pasiūlymus bei idėjas Šiaulių miestui. Buvo renkami projektai mažos vertės – iki 50 tūkstančių eurų – ir didelės vertės – iki 150 tūkstančių eurų. Pirmosios kategorijos idėja turi būti įgyvendinta dar šiais metais, o antrosios – per dvejus metus.

Iki sausio 12 dienos gyventojai galėjo atiduoti savo balsus už labiausiai patikusias idėjas. Vienas iš konkurso organizatorių mero patarėjas Justinas Švėgžda pastebėjo, kad šįmet sulaukta tris kartus daugiau balsų, nei ankstesniais metais. Gauta apie 6,5 tūkstančių elektroninių balsų ir apie 1,5 tūkstančio „popierinių“.

„Mūsų tai nestebina, nes pasiūlymus teikė bendruomenės, kurių nariai paprastai balsuojant būna aktyvūs“, – pakomentavo J. Švėgžda.

Balsų Savivaldybė gavo per daug, kad spėtų per vieną dieną visus suskaičiuoti.

J. Švėgžda pakomentavo, kad tarp mažos vertės projektų ryškiai lyderiavo Medelyno progimnazijos „Kiss&Ride“ aikštelės įrengimas, antrasis buvo Lieporių parko šunų vedžiojimo aikštelės atnaujinimas. Tačiau kadangi aikštelės įrengimui reikės tik kiek daugiau nei 15,5 tūkstančio eurų, likusi suma nuo 50 tūkstančių eurų gali būti skirta Lieporių parke atnaujinti šunų vedžiojimo aikštelę.

Penktadienį besibaigiant darbo dienai tarp didelės vertės projektų pirmavo interaktyvių informacinių stendų su Stasio Šalkauskio minčių citatomis įrengimas S. Šalkauskio gatvėje bei du projektai Lieporių parke – įrengti ten specializuotą riedučių, paspirtukų, riedlenčių ir BMX dviračių parką ir atnaujinti viso parko teritoriją, sukuriant naujas veiklos erdves įvairaus amžiaus grupėms.

Ne visos idėjos įgyvendinamos laiku

Nors idėjų konkursas Šiauliuose vyksta jau nuo 2019 metų, pirmojo konkurso nugalėtojų projektas liko neįgyvendintas. Praėjus keliems mėnesiams po konkurso paaiškėjo, kad daugiausiai gyventojų balsų surinkęs 150 tūkstančių vertės sumanymas įrengti Rėkyvos pažintinį pėsčiųjų taką, negali būti įgyvendintas dėl teisinių kliūčių. Nuspręsta imtis kito projekto – įrengti dendrologinį miesto ženklą Dainų parke. Tačiau ir šis sumanymas liko tik idėja, nes Savivaldybei nepavyko rasti rangovų, kurie tokį ženklą įrengtų. Įvyko tik vienas pokytis – Rėkyvos tiltas prasiplėtė apžvalgos aikštele.

Todėl šiais metais pažadėta, kad bus įgyvendinti net du didelės vertės projektai, sulaukę didžiausio gyventojų palaikymo.

Iki galo neįgyvendinta liko ir pernai konkursą laimėjusi mažos vertės idėja – Poilsio gatvės kraštovaizdžio sutvarkymas. Nesugebėta pernai atlikti visų darbų, nors pagal konkurso sąlygas tokia idėja turi būti įgyvendinta tais pačiais metais. Žadama, kad nebaigti infrastruktūriniai darbai bus užbaigti šįmet, kai tik leis oro sąlygos.