Į prekybos centrą – ir pasiskiepyti

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Nuo kito mėnesio Šiauliuose pradės veikti dar vienas vakcinavimo centras.
Šiaulių apskrityje sergamumas COVID-19 mažėja, tačiau tikėtasi, kad jis menks greičiau. Kai kuriuose rajonuose plykstelėjo nauji protrūkiai. Šiauliuose ketinama atidaryti dar vieną vakcinavimo centrą.

Nustatyti koronaviruso mutacijos atvejai

„Šiaulių apskrityje sergamumas COVID-19 mažėja, tačiau ne taip greitai, kaip norėtųsi ir kaip tikėtasi“, – spaudos konferencijoje kalbėjo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento direktorė Simona Abromavičienė.

Šiauliuose sergamumo COVID-19 rodiklis susitraukė iki 106 atvejų per 14 dienų 100 tūkstančių gyventojų, tačiau Lietuvos vidurkis siekia tik 66 atvejus. Departamento vadovė pastebėjo, kad šis sergamumo rodiklis Šiauliuose didžiausias tarp šalies didmiesčių.

Visos šalies mastu Šiauliai – šešti nuo galo iš 60 savivaldybių.

S. Abromavičienė akcentavo, kad pastarosiomis dienomis gerokai ūgtelėjo koronaviruso plitimas Joniškio rajone. Nors sergamumas čia buvo nukritęs iki 65 atvejų, dabar jis siekia 98 naujus atvejus per 14 dienų 100 tūkstančių gyventojų.

Departamento direktorė ši augimą sieja su koronaviruso mutacijos plitimu bei protrūkiu Gasčiūnų pagrindinėje mokykloje.

Praėjusią savaitę 6 britiškosios mutacijos koronaviruso atvejai nustatyti Joniškio rajone ir 2 – Kelmės.

Nors vasaros metas paskatina žmones keliauti, tačiau praėjusią savaitę įvežtinių koronaviruso atvejų apskrityje nenustatyta.

Šiuo metu apskrityje vis dar yra užregistruoti 8 aktualūs ligos židiniai: 4 – Šiauliuose, 2 – Šiaulių rajone ir 2 – Joniškio rajone. Jie rusena gamybos įmonėse ir ugdymo įstaigose.

Vakcinų netrūksta – reikia tik noro

Praėjusią savaitę vakcinacijos centre Šiaulių arenoje per 3 dienas „gyva eile“ buvo paskiepyti 355 gyventojai. Apie tai spaudos konferencijoje pranešė Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vincas Urbonavičius. Iš viso per savaitę paskiepyti 5225 šiauliečiai. Kiek iš jų gavo tik pirmą dozę, pavaduotojas pasakyti negalėjo.

„Šiuo metu vakcinos trūkumo nejaučiame, vakcinacijos mastai priklauso tik nuo pačių gyventojų noro ir supratimo“, – pastebėjo pavaduotojas.

Jis pranešė, kad nuo liepos 1 dienos planuojama atidaryti dar vieną vakcinavimo centrą Šiaulių „Akropolyje“. Tiesa, čia jis bus mažesnis, dirbs tik 2 komandos, kai Šiaulių arenoje gyventojus priima 8 komandos.

Praėjusią savaitę liko per 3,5 tūkstančio vakcinos dozių. Dar apie 2,5 tūkstančių dozių savivaldybė gaus šią savaitę. Vakcinavimo centre skiepijama visomis vakcinomis, išskyrus „Johnson“ gamintojo vakcina, kurios neturi.

Šalia skiepams užsiregistravusių asmenų, šią savaitę sudaryta galimybė skiepytis ir „gyva eile“. Antradienį, trečiadienį ir penktadienį nuo 8 iki 19 valandos laukiami ir nesiregistravę asmenys, norintys pasiskiepyti. Jie galės rinktis „Pfizer“, „Moderna“ ir „AstraZeneca“ gamintojų vakciną.

Mobiliajame punkte tyrimų mažėja. Per savaitę dėl COVID-19 tyrėsi 1340 gyventojai, iš jų 59 atsakymai buvo teigiami.

V. Urbonavičius informavo, kad birželio 25 dieną sudaryta mobilioji brigada važiuos skiepyti į įmones, kad žmonės galėtų vakcinuotis ilgam neatsitraukdami nuo darbo. Medikai atvyks į vietą tuo atveju, jei įmonė pateiks bent 30 darbuotojų, norinčių skiepytis viena vakcina, sąrašą. Dar prieš savaitę buvo keliamas reikalavimas, kad tokiame sąraše būtų ne mažiau kaip 50 darbuotojų, tačiau dabar šis kriterijus sumenko iki 30.

Taip pat mobilioji brigada atvyks į namus ir pas 70-mečius bei vyresnius senjorus, kuriems patiems nuvykti į vakcinavimo centrą yra sudėtinga. Tokie gyventojai turėtų skambinti į Savivaldybę telefono numeriu 1863. Anot pavaduotojo, mobilioji brigada važiuos pas tokius žmones į namus tada, kai jų susidarys atitinkamas sąrašas, ir bus galima sunaudoti visą vakcinos pakuotę.