Gyventojų reikalaujama paklusti ir nusikelti metalinius garažus

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Miesto valdžia ragina 1-osios metalinių garažų bendrijos narius nusikelti vis dar stovinčius savo garažus ir grasina baudomis bei papildomomis išlaidomis
Šiaulių miesto savivaldybė šluoja nuo valstybinės žemės paviršiaus gyventojų metalinius garažus. Vienos bendrijos greičiau susitvarko, kitos tikisi, kad gal valdžia apsigalvos. Spaudos konferencijoje Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis sakė gavęs mero nurodymą kuo greičiau sutvarkyti 1-osios metalinių garažų bendrijos teritoriją šalia naujojo viaduko, todėl ragino gyventojus paklusti ir nusikelti garažus kuo greičiau, nors, kas bus jų vietoje, dar neaišku.

Nori sutvarkyti garažų teritoriją

Šiaulių savivaldybė 1-osios metalinių garažų bendrijos (Žemaitės gatvėje 1) nariams skyrė terminą garažams nusikelti iki šių metų sausio 1 dienos. To nepadarę rizikuoja sulaukti baudų arba papildomų išlaidų už priverstinį nukėlimą ir išgabenimą. Jau praėjo kiek daugiau nei trys mėnesiai, tačiau dalis metalinių garažų ten vis dar stovi.

„Sunkiai, bet didžioji dalis šiauliečių pakluso ir šitą pareigą įvykdė. Mes artimiausiu metu planuojame teritorijos valymą, baigę visas konkursines procedūras“, – aiškino Administracijos direktorius.

A. Bartulis sakė, kad pirmadienį meras Artūras Visockas pasitarime suformavo užduotį Administracijai kuo skubiau sutvarkyti garažų bendrijos teritoriją, nes ateina vasara, didėja automobilių judėjimas, o ši vieta yra reprezentuojanti. Dabar važiuojant Architektų ir Žemaitės gatvėmis matomos nukeltų garažų netvarkingos vietos, šiukšlynai, duobės.

„Noriu kreiptis į tuos bendrijos metalinių garažų savininkus, kad jie juos išsivežtų, paklustų šitam reikalavimui. Nes NŽT (Nacionalinė žemės tarnyba – aut. past.) ir toliau daro patikrinimus, skiria baudas. Jei matysime, kad liks viena ar kita dešimtis tų garažų, mes pirksime paslaugą ir visus juos iškelsime, pastatysime. Bet šitie garažų savininkai turės už mūsų atliktą paslaugą susimokėti. Kviečiu pagalvoti. Aklas laikymasis ir nevykdymas nurodymo tiems gyventojams kainuos“, – perspėjo Savivaldybės administracijos vadovas.

Jis pabrėžė, kad tai Savivaldybė daro ne dėl savęs, o dėl miesto, nori susitvarkyti ir dėl išorinio vaizdo, ir dėl estetikos. Pagaliau ir sutvarkyti teritoriją, kuri galėtų būti panaudota kitoms miesto reikmėms.

Numatyta automobilių stovėjimo aikštelė

Paklausus direktoriaus, kaip numatyta šią teritoriją panaudoti, A. Bartulis priminė, kad Specialiajame transporto plane dar apie 2010-uosius metus 1-osios metalinių garažų bendrijos teritorija buvo suplanuota, kaip automobilių sustojimo aikštelė, kurioje atvykę į miestą svečiai nuo Kuršėnų arba Kelmės pusės galėtų pasistatyti automobilius, sėsti į viešąjį transportą ir savo klausimus išsispręsti nevažiuodami automobiliu į centrą. Šis Tarybos sprendimas dar nėra atšauktas.

Kiek jį reikėtų koreguoti, anot Administracijos direktoriaus, ir Administracija, ir gyventojai dar galėtų diskutuoti.

Kas „beveik miesto centre“ bus, dar sugalvos

Netvarkinga garažų bendrijos teritorija feisbuke piktinosi ir Šiaulių miesto meras A.Visockas. Jis rašė, kad iškėlė tikslą minėtą teritoriją galutinai sutvarkyti iki birželio 30 dienos. Tokiems tvarkymams šiemet skirta apie 300 tūkstančių eurų. Meras suskaičiavo, kad per dieną ten pravažiuoja apie 20 tūkstančių automobilių ir čia juk beveik miesto centras.

Žmonės klausė, kur problema – gyventojai garažus nusikelia, o Savivaldybė, kuri yra žemės naudotoja, ją sutvarko.

„Žemė yra valstybės. Ji daug metų buvo užimta. Tai buvo visos Lietuvos problema. Kadangi buvo susiformavęs lyg ir teisėtumo įspūdis – tai daromas tarpinis variantas. Žmonės pašalina (garažus – aut. past.), o Savivaldybė sutvarko“, – aiškino meras.

Jis patvirtino, kad ten numatyta automobilių stovėjimo aikštelė, tačiau teritorijos panaudojimo variantai galimi ir kiti, reikės tik sugalvoti.

Čia pat miesto galva gavo ir pasiūlymų – įrengti anglišką sodą arba didelę žiedinę sankryžą. Kažkas spėjo, kad ten greičiausiai kotedžų pridygs.

„Paskelbkite idėjų konkursą, tad gal verslai ir investuotojai susidomės“, – siūlė gyventojas.