Gražiausias lietuviškas pavadinimas – „Ryklys mėnuly“

Vitalio LEBEDŽIO nuotr.
Apdovanoti išradingiausių lietuviškų įmonių vadovai kartu su konkurso organizatoriais.
Baigėsi prieš kelias savaites Šiauliuose paskelbtas gražiausio lietuviško mieste įregistruotų įmonių pavadinimo rinkimai. Speciali komisija atrinko 12 pavadinimų, kurie buvo paskelbti miesto Savivaldybės tinklalapyje. Už juos balsavo šiauliečiai. Daugiausiai jų balsų surinko įmonės „Ryklys mėnuly“ pavadinimas, antri liko „Paleisk plaukus“ ir treti – „Skanus kampelis“.

Šiaulių miesto savivaldybė skelbia, kad sulaukė 1 754 internetinių balsų.

Akcentuodami lietuviškų pavadinimų vertė konkurso organizatoriai akcentavo, kad gražus prasmingas lietuviškas pavadinimas yra gerai suprantamas, lengvai įsimenamas kalbos vartotojų, tampa kalbos puošmena ir įmonės reklama.

Savivaldybėje sudaryta komisija gražiausius pavadinimus rinko iš 383 Šiaulių miesto juridinių asmenų pavadinimų, kurie 2021 metais registruoti Mokesčių mokėtojų registre. Į sąrašą neįtrauktos ir įmonės, kurios veiklos nevykdo arba su kurių vadovais nepavyko susisiekti. Iš likusių 84 lietuviškų įmonių pavadinimų komisija išrinko 12, jos nuomone, gražiausių, originaliausių, kurie ir buvo paskelbti Savivaldybės svetainėje.

527 (arba 30 procentų visų balsų) buvo skirta intriguojančiam uždarosios akcinės bendrovės pavadinimui „Ryklys mėnuly“. Antrą vietą laimėjęs mažosios bendrijos pavadinimas „Paleisk plaukus“ surinko 202 balsus, o „Skanus kampelis“ gavo 187 balsus. Nedaug nuo trečiosios vietos laimėtojo atsiliko mažųjų bendrovių pavadinimai „Sodo daktaras“ (163 balsai) ir „Laimingi dantys“ (151 balsas).

Su konkurso laimėtojais susitiko Šiaulių miesto savivaldybės mero pavaduotojas Egidijus Elijošius ir renginio komisijos nariai. UAB „Ryklys mėnuly“ direktorei Tomai Zakazovaitei, MB „Paleisk plaukus“ direktorei Revekai Devolskytei-Sedekerskienei, MB „Skanus kampelis“ direktoriui Aleksandrui Muminovui įteiktos Lietuvių kalbos draugijos valdybos padėkos už išradingumą, kūrybingumą bei pagarbą gimtajai kalbai ir saldūs Savivaldybės prizai – „Rūtos“ šokoladai „Šiauliai“.