Gatvių asfaltavimas nusitęsė į rudenį

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Dainavos gatvės ir Dainavos tako projektavimas užsitęsė dėl poreikio išspręsti lietaus nuotėkų surinkimą.
Darbingiausias kelininkams vasaros sezonas jau baigėsi, tačiau Šiauliuose žvyruotų gatvių asfaltavimo darbai tik prasideda ir keliasi į rudens pabaigą. Savivaldybės atstovai viliasi, kad rangovas penkių gatvių asfaltavimo darbus šįmet atlikti dar suspės. Tik ne viskas jų rankose. Darbus gali lemti ir besikeičiančios oro sąlygos.

 

Pagal sąrašą turi išasfaltuoti penkias gatves

Praėjusiais metais Šiaulių miesto valdžia nusprendė sudaryti aiškų žvyruotų gatvių asfaltavimo tvarką, įvertinant tikrus kriterijus. Kriterijai dokumentu tapo 2021 metų birželį, kai juos patvirtino miesto Taryba. Tų pačių metų rugpjūtį Savivaldybės administracija visas 119 miesto žvyruotų gatvių įvertino balais ir pagal juos surikiavo į eilę. Pirmosios 5 gatvės arba jų atkarpos turėjo būti išasfaltuotos jau šiais metais. Tuo tarpu paskutinėms sąraše teks laukti net 2039-ųjų.

Pagal gatvių asfaltavimo eilės sąrašą šiais metais suplanuota išasfaltuoti Dainavos gatvę, Dainavos taką, Svajonės, Klaipėdos ir Karklų gatves. Jau įpusėjo rugsėjis, tačiau kelininkų šiose gatvėse vis dar nematyti.

Pasiteiravus apie tai Šiaulių miesto savivaldybės Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus vedėjos Eglės Bružienės, ji paaiškino, kad kol kas yra tik atlikta rangos darbų už 79,3 tūkstančio eurų Svajonės gatvėje. Šiuo metu vyksta darbai Klaipėdos gatvėje. Rugsėjo pabaigoje planuojama pradėti asfaltuoti Karklų gatvę, kur numatyta darbų už pusę milijono eurų.

Anot vedėjos, Dainavos gatvės ir Dainavos tako projektavimas užsitęsė dėl poreikio išspręsti lietaus nuotėkų surinkimą. Planuojama šias gatves asfaltuoti spalio-lapkričio mėnesiais.

Iš viso šįmet minėtoms gatvėms asfaltuoti buvo suplanuota išleisti apie 1,5 milijono eurų. Dar metų pradžioje E. Bružienė tikėjosi, kad per pavasarį pavyks pasidaryti projektus, o vasarą pradėti darbus, tačiau šie, kaip dažniausiai atsitinka, ir vėl nusikėlė į rudenį.

Užsitęsė projektų parengimas

Vedėja aiškino, kad taip atsitiko dėl to, kad rangovas vėlavo parengti minėtų gatvių asfaltavimo projektus. Pastaruosius kelerius metus tai dažniausia vėluojančių darbų priežastis.

Projektavimą ir darbus atliks bendrovė „Šiaulių plentas“. Skyriaus vadovė komentavo, kad pasitarimuose rangovas žada šįmet atlikti suplanuotus darbus. Esą daugiausiai laiko sugaištama rengiant projektų techninę dokumentaciją, o pats asfaltavimas ilgai netruks.

Jei oro sąlygos nebeleistų rudenį atlikti suplanuotų darbų, ar asfaltuojamų gatvių sąrašas nusitęstų dar metais tolyn?

E. Bružienė tikina, kad ne. Pinigai šiems metams buvo suplanuoti, jei nebus spėta išasfaltuoti visas suplanuotas gatves, tai šie darbai nusikels į kitus metus, išplėsdami 2023 metais planuojamų asfaltavimo darbų apimtis.

Projektas iš ateities

Vedėja E. Bružienė pasidžiaugė, kad jau yra parengtas ir Skroblų gatvės asfaltavimo darbų projektas iš 2023 metais planuojamų asfaltuotų gatvių sąrašo. Rugsėjo pabaigoje-spalio pradžioje, įvertinus ankščiau paminėtų gatvių darbų eigą, apimtis ir panaudotas lėšas bus priimtas sprendimas, ar pradėti asfaltavimą šįmet ir šioje gatvėje.

Pagal patvirtintą sąrašą 2023 metais be Skroblų gatvės dar turėtų būti asfaltuojamos Utenos, Šaltalankių, Kretingos, Pasvalio ir Švendrių gatvės arba jų atkarpos.