Gamtininkų centras liko be krokodilų

Redakcijos archyvo nuotr.
Egzotiniai augintiniai iškeliavo į užsienį.
Šeštadienį iš Šiaulių jaunųjų gamtininkų centro išgabenti daugiau nei dešimtmetį čia gyvenę egzotiniai gyvūnai. Nuspręsta, kad jiems reikia palankesnių sąlygų. Tokios sąlygos rastos ne atnaujintame Kauno zoologijos sode, o išgabentos į Belgijos ir Olandijos gyvūnų centrus.

„Yra dvi pusės. Iš vienos pusės labai gaila atsisveikinti su šitiek metų pas mus gyvenusiais gyvūnais. Tačiau tikimės, kad ten, kur jie nuo šiol gyvens, bus tikrai palankesnės sąlygos“, – sakė Šiaulių jaunųjų gamtininkų centro direktorius Gintaras Oliškevičius.

Gyvūnų – dviejų kaimaninių krokodilų, žaliosios markatos, gekono, pitono ir žalčio – paėmimo ir išgabenimo operacija, kurioje dalyvavo Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai, Kauno zoologijos sodo atstovas, kitų gyvūnų gerovės sričių specialistai, įvykdyta praėjusį šeštadienį. Prieš kelionę gyvūnus apžiūrėjo ir transportavimo automobilius įvertino Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos veterinarijos gydytojas, buvo išduoti gabenimo sertifikatai.

Šešis Jaunųjų gamtininkų centro gyventojus paimti nuspręsta nustačius teisės aktų reikalavimų ir gyvūnų gerovės pažeidimų. Esą laukiniai šiltųjų kraštų gyvūnai laikyti pernelyg mažose ir pernelyg vėsiose erdvėse.

Žalioji markata perduota Olandijoje veikiančiam gyvūnų centrui. Kiti gyvūnai iškeliavo į Belgijoje įsikūrusį gyvūnų centrą.

„Laukiniams gyvūnams, ypač tokiems kaip mūsiškė bezdžionėlė, reikalingos itin didelės erdvės, o tokių mūsų centre nėra“, – sakė G. Oliškevičius.

Vis dėlto vadovui keista, kad gyvūnai išgabenti į užsienį, o nepalikti Lietuvoje, pavyzdžiui, Kauno zoologijos sode, kuris turi galimybę sudaryti tinkamas gyvenimo sąlygas.