Epidemiologė: po savaitės matysime, ar situacija dėl koronaviruso gerėja

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Vyriausybei planuojant artimiausiomis dienomis paskelbti planą, kada būtų galima laipsniškai pradėti švelninti karantino ribojimus, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro epidemiologė Daiva Razmuvienė teigia, kad reikėtų dar savaitės, jog būtų galima nuspręsti, ar situacija dėl koronaviruso šalyje gerėja.
Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) balandžio 14 d. 7.00 val. duomenimis, Lietuvoje patvirtintų ligos atvejų – 1070.
Per pirmadienį patvirtinta naujų ligos atvejų – 8, ištirti 1187 ėminiai.
Iki šiol iš viso ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso – 42 690.

"Reikėtų palaukti dar kokią savaitėlę: apie 5-7 dienas. Mes turėjome ilgąjį savaitgalį, ir būtent mūsų elgesys po trumpiausio inkubacinio periodo parodys, ar tikrai mūsų situacija yra gerėjanti", – LRT radijui teigė epidemiologė.
Jos teigimu, nepaisant pastaruoju laiku mažiau užfiksuojamų susirgimų koronavirusu atvejų, piko Lietuva, ko gero, dar nepasiekė, todėl, akcentavo ji, atsipalaiduoti nereikėtų.

"Sergančiųjų skaičius registruojamas kiekvieną dieną, tačiau jis yra nedidelis – tai pavieniai atvejai. Tačiau visgi skaičius nėra mažėjantis, tiesiog augimo tempas yra sulėtėjęs", – pabrėžė D. Razmuvienė.
"Piko mes, ko gero, nesame pasiekę. Dabar reikia laukti ir matysime rezultatus to, kaip mes elgėmės per ilgąjį savaitgalį", – pridūrė ji.

Kita vertus, pasak D. Razmuvienės, mažesnis identifikuotų užsikrėtimų skaičius susijęs ir su velykinėmis šventėmis. Todėl, akcentavo epidemiologė, pastaruoju metu kiek sulėtėjęs tyrimų bei besikreipiančiųjų dėl ligos skaičius turėtų suaktyvėti dar šią savaitę.

"Jeigu yra šventės, žmonės rečiau serga, rečiau kreipiasi. Todėl rezultatai laboratorinių tyrimų ir kreipimųsi yra mažesni. Bet manau, kad šią savaitę tai suaktyvės", – apibendrino epdemiologė, pridurdama, kad jau kuris laikas tik kiek daugiau nei 1 procentas nuo visų atliktų tyrimų yra identifikuoti kaip užsikrėtimo atvejai.

"Skaičiuojant išskirtų teigiamų ėminių 100 žmonių, tai šis rodiklis yra jau 10 dienų pastovus – tik virš 1 proc. yra išskiriama teigiamų atvejų", – apibendrino ji.