Du nauji koronaviruso atvejai – Kaune: vyras ir žmona grįžo iš slidinėjimo Italijoje

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Du naujai koronavirusu diagnozuoti lietuviai – vyras ir žmona yra izoliuoti Kauno klinikinėje ligoninėje. Tai trečiadienio rytą surengtoje spaudos konferencijoje patvirtino Valstybės lygio ekstremalios situacijos operacijos centro vadovas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Infekuoti žmonės – iš slidinėjimo Italijoje grįžusi kauniečių pora

Skelbiama, kad infekuoti pacientai yra kovo 7 d. iš Italijos grįžusi šeima. Vyras ir žmona Italijoje slidinėjo. Šioje šalyje užfiksuota daugiausiai koronaviruso atvejų iš visų Europos šalių.
"Tai yra šeima, kauniečiai, vyras ir žmona. 1980 ir 1985 m. gimimo. Tai yra ne rizikos grupėje pagal amžių žmonės, kurie viešėjo Šiaurės Italijoje vasario 29 – kovo 6 dienomis. Ten slidinėjo. Į Lietuvą grįžo automobiliu", – trečiadienį Vyriausybėje surengtoje spaudos konferencijoje sakė A. Veryga.

Kartu ministras patikino, jog minėti asmenys laikėsi elgesio rekomendacijų, vaikų neturi.
"Tuo metu, kai pasireiškė simptomai, jie pasielgė pagal rekomendacijas, išsikvietė greitąją pagalbą, jei buvo nugabenti į ligoninę, atlikti tyrimai ir tokiu būdu buvo patvirtintas virusas", – spaudos konferencijoje sakė A. Veryga.

SAM vadovas taip pat pranešė, kad buvo nustatyti keli aukštą riziką užsikrėsti koronavirusu turintys žmonės. Jie, kaip aiškino A. Veryga, izoliuoti namuose.
"Buvo nustatyti du artimi kontaktai, kurie yra aukštos rizikos. Specialistai įvertino galimybes tuos kontaktus izoliuoti namie", – sakė A. Veryga, pabrėždamas, kad tokiai izoliacijai namuose salygos yra tinkamos."Jie šiuo metu yra namuose, turi visą reikalingą informaciją", – pabrėžė jis.

Kalbėdamas apie naujai užsikrėtusių kauniečių būklę, ministras sakė, kad ji yra patenkinama.
"Pacientų būklė yra patenkinama. Simptomai nėra labai sunkūs, sudėtingi ir jiems sudėtingo gydimo nereikia", – teigė jis.

Tyrimai bus atliekami ir sunkias pneumonijas turintiems asmenims

Jo teigimu, naujausios elgesio rekomendacijos dėl renginių atšaukimo ir lankymosi viešose vietose bus patikslintos ketvirtadienį. Pasak A. Verygos, nuo šiol tyrimai bus atliekami ir tiems žmonėms, kurie, nors ir nebuvo išvykę, neturėjo kontakto su infekuotaisiais, tačiau turi sunkias, neaiškios kilmės pneumonijas.

Vis dėlto nedarbingumo pažymos nebebus išduodamos visiems, grįžtantiems iš koronaviruso patvirtintų židinių.
"Nedarbingumo pažymėjimai žmonėms, kurie neturi simptomų, nebebus išdavinėjami, nes supraskite, kad tai būtų labai didelis skaičius žmonių", – kalbėjo A. Veryga, pabrėžęs, kad vis tik yra tikimasi žmonių sąmoningumo laikantis elgesio rekomendacijų. Darbdaviams, informavo ministras, taip pat yra teikiamos rekomendacijos – organizuoti darbą nuotoliniu būdu.

Kauno klinikinės ligoninės vadovas: pacientai yra izoliuoti kartu

Tuo tarpu Kauno klinikinės ligoninės vadovas prof. Albinas Naudžiūnas sakė kad užsikrėtusi pora yra izoliuoti kartu. Infekuotų žmonių kūno temperatūra siekia 37,5 laipsnius.
"Kovo 9 dieną jiems pradėjo skaudėti gerklę, o kovo 10 pakilo temperatūra. Tiesa, ji nėra labai aukšta", – kalbėjo A. Naudžiūnas.

Ligoninės vadovas taip pat akcentavo, kad koronavirusu užsikrėtusi šeima, pajutusi simptomus, įvertino riziką ir elgėsi pagal visas reikiamas procedūras. Šiuo metu, informavo jis, vyras ir žmona yra izoliuoti viename bokse.
"Jų klinikinė būklė gera, kraujo tyrimas yra normalus, viskas su jais yra neblogai", – tęsė Kauno klinikinės ligoninės vadovas. Jo teigimu, laikotarpis, kiek šeima turės praleisti ligoninėje, priklausys nuo tolesnių tyrimų rezultatų.

A.Naudžiūnas taip pat pranešė, kad jo vadovaujamoje ligoninėje, su jau koronavirusu užsikrėtusiais asmenimis, šiuo metu iš viso yra stebimi 8 žmonės. Iš jų, kaip teigė jis, 6 yra suaugę, ir 2 vaikai. Visi jie grįžę iš slidinėjimo Šiaurės Italijoje. Kaip patvirtino ligoninės vadovas, jie tarpusavyje nėra susiję.
Italijoje užsikrėtusiųjų skaičius perkopė 10 tūkst.

ELTA primena, kad antradienio vakarą SAM informavo apie dar du Lietuvoje užfiksuotus koronaviruso atvejus. SAM duomenimis, bendras šalyje patvirtintų koronaviruso atvejų skaičius išaugo iki trijų.
Trečiadienio ryto tyrimų duomenys rodo, kad daugiau naujų atvejų nustatyta nėra, duomenų vis dar laukiama dėl 11 mėginių.

Pirmasis COVID-19 atvejis Lietuvoje užfiksuotas vasario 28 d. Šiauliuose. Atlikus tyrimus, infekcija nustatyta iš Italijos miesto Veronos grįžusiai šiaulietei. Moteris šiuo metu yra izoliuota Respublikinėje Šiaulių ligoninėje.
Šiuo metu Lietuvoje stebima daugiau nei pusšešto tūkstančio žmonių, keliavusių į teritorijas, kur vyksta viruso plitimas visuomenėje, būklė.

Tuo tarpu pasaulyje patvirtinta beveik 120 tūkst. užsikrėtimų koronavirusu atvejų. Pasveikusiųjų skaičius siekia daugiau nei 65 tūkst. Per 4 tūkst. žmonių Nuo COVID-19 mirė.
Daugiausiai užsikrėtimų koronavirusu atvejų (per 80 tūkst.) fiksuojama Kinijoje. Antrojoje vietoje – Italija.

Antradienį užsikrėtusių žmonių skaičius šioje šalyje perkopė 10 tūkst.
Italijos Civilinės saugos agentūra skelbia, kad 1 004 žmonės jau pasveiko.
 

Komentarai

Antivirusas    Tre, 2020-03-11 / 12:19
Jeigu yra pasveikusių žmonių, tai kodėl niekas nežino kaip gydyti?
Algimantas    Ket, 2020-03-12 / 10:35
Europa (pagaliau, atrodo, ir Lietuva) jau imasi adekvačių priemonių. Tuo tarpu šiandien "Šiaulių kraštas" perspausdina Šiaulių merą "dėl drąsos prieš koronavirusą" liaupsinantį laikraščio "Respublika" straipsnį. Visiški neatsakingai koronavirusas lyginamas su gripu, tai tas pats, kaip apelsinus lygint su obuoliais. Į mirusių nuo gripą skaičių įtraukiami mirę dėl kitų ligų nuo bet kokių gripo komplikacijų, nuo koronoviruso mirštama tik dėl jo. Jeigu nebūtų imamasi priemonių nuo kornoviruso pasaulyje, kaip teigiama, mirtų 50 - 70 milijonų žmonių. Visi supranta, Šiaulių meras nesupranta. Ir tai tiražuoja "Šiaulių kraštas". Dar kovo 2 d. LRT laidoje buvo aiškinama, kad saugu skristi į Šiaurės Italiją slidinėti, dabar piktinamasi, kad žmonės ten vyko. Žodžiu, buvo ir net yra (minėtas straipsnis) raminama, po piktinamasi, kad žmonės nebijo ir nesisaugo. Nusikalstamai neatsakingas laikraščio "Šiaulių kraštas" poelgis.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.