Atnaujinti pėsčiųjų takai ir šaligatviai

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Atnaujintas pėsčiųjų-dviračių takas palei Dainų gatvę.
Šiaulių miesto savivaldybė skelbia, kad šiemet iš miesto biudžeto skirtas finansavimas leido pradėti prastos būklės takų ir šaligatvių remonto darbus. Pirmiausiai nuspręsta pagerinti pėsčiųjų infrastruktūra prie švietimo įstaigų.

Primenama, kad dalies senų takų ar šaligatvių atnaujinimas bus atliktas vykdant didesnius infrastruktūros projektus, tačiau pasirinktos kelios vietos, kur tokie projektai nevyks, atsižvelgiant į dangos būklę, reikalingą remonto darbų apimtį bei mokinių ar auklėtinių skaičių.

Apie 140 m ilgio ir apie 2,5 m pločio pėsčiųjų-dviračių takas nutiestas palei Dainų gatvę, ties „Romuvos“ gimnazija. Darbų vertė – beveik 40 tūkstančių eurų.

Apie 120 m ilgio ir 1,5 m pločio takas nutiestas Tarp Gegužių gatvės ir Saulės tako nutiesta apie 120 metrų 1,5 pločio takas, vedantis link lopšelių-darželių „Gintarėlis“ ir „Voveraitė“, jo įrengimas kainavo per 21 tūkstantį eurų.

Spalio mėnesį užbaigti naujos šaligatvio atkarpos įrengimo darbai Vytauto gatvėje prie centrinio miesto futbolo stadiono ir „Dermės“ mokyklos tarp S. Daukanto ir V. Kudirkos gatvių. Apie 227 m ilgio ir 1,5 metro pločio šaligatvio įrengimas, kartu su naujos šaligatvio atkarpos įrengimu nuo Darbininkų g. iki Žibuoklių g. ir esamos šaligatvio atkarpos rekonstravimu nuo Žibuoklių g. iki Lelijų g. kainavo beveik 75 tūkst. eurų.

Šiuo metu, kaip ir numatyta Šiaulių miesto darnaus judumo plane, vyksta šaligatvių-pėsčiųjų takų infrastruktūros atnaujinimo darbai Naujojo ryto take ir palei Sevastopolio gatvę.

Projektai rengiami Saulės tako ir Žemaitės g. šaligatvių atnaujinimui atkarpoje nuo Aušros al. iki Spindulio gatvės.