Ar teks „Juonė pastuogei“ išsikraustyti?

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Šiaulių savivaldybė ruošiasi pavasarį vyksiančiam pastato, kuriame veiklia muzikos klubas „Juonė pastuogė“, privatizavimui.

Jau šį pavasarį Šiaulių miesto savivaldybė ketina skelbti aukcioną ir parduoti jai priklausantį pastatą Aušros alėjoje, kuriame yra įsikūręs kaimiškos muzikos klubas „Juonė pastuogė“.

Dar 2008 metais Savivaldybė šį pastatą perdavė patikėjimo teise Šiaulių miesto kultūros centrui, kuris nuomojo jį „Juonė pastuogei“. Šių metų kovą baigiasi nuomos sutartis, todėl Taryba nusprendė pastatą įtraukti jį į Savivaldybės nekilnojamojo turto ir kitų nekilnojamųjų daiktų privatizavimo sąrašą. Pavasarį bus skelbiamas šio pastato aukcionas, todėl pastatą Savivaldybei būtina susigrąžinti iš Kultūros centro.

Svarstant šį sprendimo projektą Miesto ūkio ir plėtros komitete kilo klausimų dėl to, ką turės daryti kovo mėnesį nuomos sutarčiai pasibaigus „Juonė pastuogė“ savininkai su savo turtu, kol įvyks aukcionas. Strateginės plėtros ir ekonomikos departamento direktorė Vaida Kalasevičienė aiškino, kad pasibaigus nuomos sutarčiai, nuomininkas per protingą laikotarpį turėtų išsikraustyti. Direktorė sakė, kad aukcionas gali įvykti balandžio mėnesį.

Tiek valdančiųjų koalicijos, tiek opozicijos atstovai sutarė, kad nereikia „kelti bangų lygioje vietoje“, o pasistengti surasti teisinių būdų, kaip neversti muzikos klubo išsikraustyti ir leisti veikti, kol nepaaiškės naujas savininkas. Politikai kalbėjo, kad net neabejoja, jog aukcione dalyvaus ir „Juonė pastuogė“. Jei jai pavyktų laimėti, tuo labiau kraustymasis prieš aukcioną būtų beprasmis.

V. Kalasevičienė pripažino, kad Administracija nebuvo pasirengusi šio klausimo spręsti, ir žadėjo paieškoti sprendimų. Jos manymu, dėl mėnesio-kito skelbti viešą patalpų nuomos konkursą nelabai logiška.

Klubas „Juonė pastuogė” gyvuoja 25-erius metus, investavo į nuomojamą pastatą Aušros alėjoje ir įkūrė „vienkiemį miesto centre“. Klubas suorganizavo daugiau nei 100 festivalių ir renginių Šiaulių mieste bei kitose šalies vietose: muzikantų ir kapelijų festivalis „Ant Rubežiaus”, lietuviškos kantri muzikos festivalis ,,Country Joninės”, keliaujantis provincijos kantri muzikos festivalis „Šerifo atostogos”, baltų kantri muzikos festivalis ,,Baltas kelias” ir kiti renginiai.

Su šiuo klubu siejamas Pranciškus Trijonis yra opozicijoje dirbantis Šiaulių miesto tarybos narys.