Vairuotojui teks stoti prieš teismą, nes siūlė „susitarti“

Policijos nuotr.
Bet koks grynųjų pinigų davimas policijos pareigūnui vertinamas kaip kyšis. Pakanka vien siūlymo, kad asmuo būtų patrauktas baudžiamojon atsakomybėn.
Rugpjūčio 27 dieną Akmenės rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus pareigūnai sulaukė pasiūlymo „susitarti“. Juos buvo bandyta papirkti už teisėtų veiksmų neatlikimą.

Prieš 18 valandą Akmenės rajono Daubiškių kaime Akmenės rajono policijos komisariato pareigūnai patikrinimui susistabdė automobilį „Opel Zafira“, kurį vairavo neblaivus (0,95 promilės) 52 metų vyras. Norėdamas išvengti administracinės atsakomybės už vairavimą esant neblaiviam, jis pabandė papirkti uniformuotus policijos pareigūnus.

Pakviestas į tarnybinį automobilį vyras atsidarė piniginę ir sakė „susitariam, nieko nepildyk“. Pareigūnai įspėjo vyriškį, kad už pareigūnų papirkimą gresia baudžiamoji atsakomybė, jis teigė, kad žino ir dar kartą prašė susitarti bei nepildyti dokumentų.

Vyras ir antrą kartą buvo įspėtas dėl baudžiamosios atsakomybės, tačiau į pareigūnų žodžius nereagavo – ištraukė iš piniginės 100 eurų kupiūrą ir ją padėjo ant automobilio salono grindų.

„Išspręsti reikalų“ bei „susitarti“ nepavyko, o ir kyšio davimas vyriškio neišgelbėjo. Sustabdyto automobilio vairuotojas būtų susimokėjęs baudą už tai, jog vairavo neblaivus. O dabar – protokolas ir ikiteisminis tyrimas už pareigūno papirkimą. Jo atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl bandymo papirkti valstybės tarnautoją.

Įstatymas numato, kad tas, kas tiesiogiai arba netiesiogiai pats ar per tarpininką pasiūlė, pažadėjo ar susitarė duoti arba davė kyšį valstybės tarnautojui ar jam prilygintam asmeniui arba trečiajam asmeniui už pageidaujamą valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens neteisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.