Kyšis neblaivų vairuotoją įklampino dar giliau

Policijos nuotr.
100 eurų kyšis neblaivaus vairuotojo neišgelbėjo, o padarė dar daugiau nemalonumų.
Nepaisant griežtos baudžiamosios atsakomybės už vairavimą neblaiviems, asmenys ir toliau drąsiai sėda prie transporto priemonės vairo. Maža to, vis dar pasitaiko atvejų, kuomet girti vairuotojai, norėdami išvengti atsakomybės, bando išsipirkti duodami pareigūnams kyšius. Šeštadienį toks atvejis fiksuotas Akmenės rajone.

Vasario 27 dieną, 16 valandų 20 minučių, Akmenės rajono Kairiškių kaime Telšių apskrities Kelių policijos skyriaus pareigūnai, patruliuodami nežymėtu tarnybiniu automobiliu, patikrinti sustabdė automobilį „VW Passat“, kurį vairavo 33 metų vyras. Vairuotojui patikros metu buvo nustatytas vidutinis – 1,72 promilės – girtumas.

Pažeidėjas, siekdamas išvengti baudžiamosios atsakomybės už transporto priemonės vairavimą esant neblaiviam, Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus vyriausiajam patruliui į kelnių kišenę įdėjo du 50-ies eurų banknotus.

Kyšio davimas vairuotojo neišgelbėjo. Dėl neteisėtų veiksmų, jo atžvilgiu pareigūnai pradėjo ne tik ikiteisminį tyrimą dėl transporto priemonės vairavimo, esant neblaiviam, bet ir dėl papirkimo.

Be to, vairuotojui surašytas ir administracinio nusižengimo protokolas. Nustatyta, jog vyras prie automobilio vairo sėdo neturėdamas teisės vairuoti transporto priemonės, kai tokia teisė yra atimta. Už tokį pažeidimą numatyta bauda nuo 450 iki 700 eurų.

Vairuotojas buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę.

Policija primena, kad viešajame eisme dalyvauti apsvaigus nuo alkoholio draudžiama, o bet koks grynųjų pinigų davimas policijos pareigūnui vertinamas kaip kyšis. Pakanka vien siūlymo ar pažadėjimo duoti kyšį, kad asmuo būtų patrauktas baudžiamojon atsakomybėn.