Geležinkelio pervažą kirtęs pažeidėjas įkliuvo dar ir dėl kyšio

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Policija pastebi, kad kai kurie vairuotojai nepaiso ties geležinkelio pervažomis stovinčio ženklo „Stop“.
Liepos 3-osios rytą Pakruojo rajone krovininę transporto priemonę vairavęs vienos Šiaulių įmonės vairuotojas buvo sustabdytas, kai nepaisydamas „Stop“ ženklo, per geležinkelio pervažą pralėkė net nestabtelėjęs. Sustabdytas policijos pareigūnų, vyras jiems pasiūlė kyšį.

Pakruojo rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus pareigūnams pažeidėją sustabdžius, šis paaiškino, kad Kelių eismo taisykles pažeidė, nes buvo užsigalvojęs apie šeimyninius reikalus ir ženklo nepamatęs.

38 metų vyras, norėdamas išvengti atsakomybės už pažeidimą, policijos pareigūnams pasiūlė susitarti duodamas 45 eurų kyšį.

Vairuotojui nereaguojant į pareigūnų prašymą pasiimti pinigus, jo elgesys buvo traktuotas kaip siekis papirkti pareigūnus, ir dėl to buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Už važiavimo per geležinkelio pervažas taisyklių pažeidimą Administracinių pažeidimų kodeksas numato baudą nuo 180 iki 280 eurų bei teisės vairuoti transporto priemones atėmimą nuo dviejų iki šešių mėnesių.

Kadangi minėtas pažeidėjas galiojančių nuobaudų už analogišką pažeidimą neturėjo, tad jam buvo pritaikytas susitaikymo su valstybe procesas – surašytas protokolas su administraciniu nurodymu sumokėti pusę minimalios baudos – 90 eurų – ir dviem mėnesiams į stalčių padėti vairuotojo pažymėjimą.

Siekiantis papirkti pareigūną vairuotojas turėtų suprasti, kad kitąkart, kai jį, pažeidusį važiavimo per pervažą taisykles, gali sustabdyti ne pareigūnai, o traukinys.

Pareigūnai sako, kad geležinkelio pervažose situacija gan sudėtinga. Daug vairuotojų čia ignoruoja taisykles. Vieni jų nekantrūs ir apvažiuoja prieš geležinkelio pervažą praleisti traukinio sustojusias kitas transporto priemones, kiti įvažiuoja į geležinkelio pervažą, kai tai draudžiama daryti, tretiems neegzistuoja prieš geležinkelio pervažą stovintis kelio ženklas „Stop“.

Tokių eismo taisyklių pažeidinėjimo vaizdų Šiaulių apskrities policijai yra atsiuntę patys vairuotojai, pasipiktinę pavojingai besielgiančiais. Nemažai pažeidėjų yra užfiksavę ir pareigūnai.