Vagystėmis iš senjorų įtariamos moterys

Policijos nuotr.
14 vagysčių ir du pasikėsinimai apvogti garbaus amžiaus žmones – už šitiek nusikaltimų bus teisiamos dvi moterys.
Netrukus už Šiaulių apskrityje įvykdytus nusikaltimus prieš teismą stos dvi moterys. Abi už visoje šalyje vykdytus sukčiavimus šiuo metu jau kali Panevėžio pataisos namuose.

Vagilės nuteistos

Praėjusių metų vasario 28-oji buvo paskutinė dviejų moterų iš Marijampolės nusikalstamų veikų diena. Tą dieną dėl įtarimų vagystėmis iš senjorų gyvenamųjų patalpų įvairiose Lietuvos vietose jos buvo sulaikytos Kauno apskrities policijos pareigūnų, teismas sankcionavo jų suėmimą.

Baudžiamąjį persekiojimą dėl jų nusikalstamų veikų vykdė ne tik Kauno, bet ir Vilniaus, Tauragės bei Šiaulių apskrities policijos pareigūnai. Dėl vagysčių Kauno apskrityje šios dvi giminaitės jau nuteistos. 50-ties metų moteriai skirta ketveri su puse, jos 55 metų bendrininkei – penkeri su puse metų nelaisvės.

Nukentėjusieji – iš visos apskrities

Nuteistosios šiuo metu yra Panevėžio pataisos namuose ir laukia teismo už Šiaulių apskrities policijos aptarnaujamoje teritorijoje padarytas vagystes.

Nuo 2018 metų gruodžio į Šiaulių apskrities policijos komisariatą ėmė plaukti garbaus amžiaus žmonių pareiškimai dėl juos apvogusių elektros tinklų arba „Sodros“ darbuotojų.

Paaiškėjo, kad žmones apvaginėja dvi minėtų įstaigų darbuotojomis apsimetusios moterys, kurioms duris atveria patys nukentėjusieji, patikėję pasakojimais apie grąžinamas permokas už suvartotą elektros energiją ar pažadus apie iš „Sodros“ priklausančias lengvatas.

Štai pas 82 metų Pakruojo rajono gyventoją atvykusios nepažįstamosios, prisistačiusios „Sodros“ darbuotojomis, pažadėjo nemokamai aprūpinti malkomis. Kol viena tikrino dokumentus ir kažką rašė, kita sugebėjo pašniukštinėti po namus.

Aferistėms išėjus, senjorė pastebėjo, kad nebėra 445 eurų ir auksinės grandinėlės.

2019 metų sausio 9-ąją į policiją kreipėsi 82 metų šiaulietė, netekusi 1 595 eurų.

Moteris pareigūnams nurodė, kad dvi nepažįstamąsias į namus įsileido, kai šios prisistatė „Eso“ darbuotojomis ir pranešė, jog jos turi senolei grąžinti 50 eurų permoką už suvartotą elektros energiją.

Atėjusiosios padavė 100 eurų banknotą ir paprašė grąžos. Gavusios grąžą, viešnios išeiti neskubėjo. Viena jų šeimininkę užkalbino, o kita sugebėjo pasisavinti senjorės santaupas, nes spėjo nužiūrėti, kur jos laikomos, kai senolė ieškojo grąžos.

Kad yra apvogta, pensininkė suprato „elektros tinklų darbuotojoms“ išėjus.

Vos pradėję tyrimą dėl pastarosios vagystės pareigūnai gavo dar vieną pranešimą apie analogišką nusikaltimą.

Tą pačią dieną į policiją dėl iš namų dingusių santaupų kreipėsi 81 metų Radviliškio rajono gyventoja. Pensininkė namuose laikytų 600 eurų pasigedo po „elektros tinklų“ darbuotojų vizito. Jas irgi įsileido todėl, kad buvo pažadėta grąžinti 50 eurų permoka už sunaudotą elektros energiją.

Paaiškėjo, kad Šiaulių apskrities policijos aptarnaujamoje teritorijoje analogišku būdu, prisidengiant oficialių įstaigų darbuotojomis, padarytos septynios vagystės – Šiauliuose – dvi, Radviliškio rajone – trys, po vieną Pakruojo ir Raseinių rajonuose.

Dar dvi vagystes Radviliškio rajone įvykdyti kėsintasi, bet nevykusiai. Marijampolietės savo nusikalstamų kėslų neįgyvendino tik todėl, kad šeimininkai atsisakė su jomis bendrauti.

Veikė kaip organizuota grupė

Kadangi analogiškų nusikaltimų geografija apėmė net keletą rajonų, tad juos visus tirti perėmė Šiaulių apskrities policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai.

Analizuodami turimą informaciją, jie susisiekė su kolegomis iš kitų apskričių komisariatų ir paaiškėjo, kad įtariamųjų padarytų nusikaltimų geografija dar platesnė, nes ir kitur buvo užregistruota analogiško pobūdžio vagysčių.

Tad šiauliečiai, bendradarbiaudami su kitų apskričių tyrėjais, rengė bendras įtariamųjų paieškos priemones ir 2019 metų vasario 28-ąją jos buvo sulaikytos po eilinio nusikaltimo.

Giminystės ryšiais susijusios moterys įtariamos, kad, dalyvaudamos organizuotoje grupėje, susitarė važiuoti į įvairias Lietuvos vietas, ieškoti gyvenamųjų patalpų, jų gyventojams prisistatyti Valstybinio socialinio draudimo fondo arba elektros tinklų darbuotojomis, apgaule patekti į šias gyvenamas patalpas bei grobti svetimą turtą ir jį pasidalinti.

Moterys parengė nusikalstamų veikų darymo planą ir paskirstė užduotimis. Jos susirado transporto priemones, kuriomis važiuodavo į nusikaltimų vietas, susirado ir vairuotoją, už atlygį jas vežiojusį po visą Lietuvą.

Po intensyvaus ir kruopštaus ikiteisminio tyrimo Šiaulių pareigūnai kartu su tyrimą kontroliuojančiu Šiaulių apylinkės prokuratūros prokuroru bylą perdavė nagrinėti teismui. Siekiant, kad byla patektų į teismą, reikėjo surinkti daug įtariamųjų nusikalstamos veikos įkalčių, nes anksčiau už nusikaltimus jau teistos moterys savo kaltės nepripažįsta.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.