Automobilius vogė vieną po kito

Policijos nuotr.
Pavogtas automobilis BMW po avarijos surastas Radviliškyje, S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje.
Radviliškio globos namų 17-mečio auklėtinio naktiniai žygiai su 13-mečiu šių namų globotiniu bei buvusiu tų pačių namų globotiniu, šių metų pavasarį jau sulaukusiu pilnametystės ir šiuo metu gyvenančiu pas tėvus, pastaraisiais mėnesiais tapę tikru galvos skausmu rajono policijai.

Išvažiavo ir parvažiavo

Vyresnėliai policijos pareigūnams gerai pažįstami dėl nuolat vykdomų vagysčių, ne kartą bausmę už jas atlikę Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriuje-pataisos namuose. Atgavę laisvę, jie vėl tampa neprognozuojami.

Birželio 1-osios rytą į darbą atėję automobiliais prekiaujančios Radviliškio bendrovės darbuotojai suprato, kad naktį kažkas jų teritorijoje vyko. Netrukus paaiškėjo, kad pasisavinti automobiliai BMW 320 ir „VW Golf“, kurių durelės buvo neužrakintos, o automobilių viduje buvo palikti užvedimo rakteliai. Abi mašinos, jomis pasinaudojus, buvo grąžintos atgal į teritoriją, tačiau abi buvo apgadintos. Tai akivaizdžiai bylojo, kad tiek 2003 metais pagamintą BMW, tiek 2005 metais pagamintą golfą vairavo nepatyrę vairuotojai.

Tą patį rytą, apie 5 valandą, suveikė vienos Radviliškio kavinės signalizacija. Į įvykio vietą atvykęs saugos tarnybos darbuotojas apžiūrėjo kavinės duris, tačiau jokių pažeidimų nenustatė. Po 20 minučių signalizacija vėl suveikė. Paaiškėjo, kad į kavinę buvo įsibrauta, atstūmus jos langą. Kasos aparate pasigesta 20 eurų. Vėliau paaiškėjo, kad neprašyti svečiai pasičiupo ir alkoholio, ir cigarečių, ir ledų.

Sulaikyti prieš sužinant apie įvykdytą vagystę

Pradėjus šių vagysčių tyrimą, Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnams kilo įtarimas, ar tai nebus vietinių globos namų vaikų darbas, nes naktį į policiją kreipėsi socialinė darbuotoja ir pranešė, kad išvakarėse iš centro kartu su pilnametystės jau sulaukusiu buvusiu šių namų gyventoju išėjo du čia šiuo metu gyvenantys nepilnamečiai – trylikos bei septyniolikos metų jaunuoliai, ir negrįžo.

Birželio 1-osios ankstų rytą visi į centrą parsirado. O po pietų trijulė jau sėdėjo policijos komisariate. Įtarimai, kad abi minėtos vagystės – šių jaunuolių darbas, pasitvirtino. Trylikametis dėl savo amžiaus dar negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, o dviem kitiems dėl vagysčių pareikšti įtarimai, jiems prokuroras skyrė kardomąją priemonę, nesusijusią su laisvės atėmimu. Tikėtasi jaunuolių supratingumo.

Tačiau įtariamieji minėtą kardomąją priemonę interpretavo savaip, ir neapribota laisvė tapo paskata vėl daryti nusikaltimus.

Liepos 4-osios naktį iš globos namų pasišalinusius 17-metį ir 13-metį policijos pareigūnai pastebėjo einančius Radviliškyje, Maironio gatvėje. Norėdami parvežti į globos namus, policininkai juos įsodino į tarnybinį automobilį ir staiga per radijo stotį išgirdo pranešimą apie iš toje pačioje gatvėje esančios įmonės teritorijos pavogtą automobilį „VW Sharan“. Pareigūnai prisiminė, kad jie ką tik pravažiavo pro kažkokį šalikelėje stovėjusį tokios markės automobilį. Sugrįžo ir išsiaiškino, kad tai – pavogtoji transporto priemonė, o jų automobilyje sėdintys jaunuoliai – vagystės autoriai. Po pastarojo nusikaltimo septyniolikmetis dviem mėnesiams buvo suimtas. vagysčių bumas Radviliškyje nuslopo.

Automobilis po automobilio

Tačiau po mėnesio 17-metis parsirado į globos namus, mat po advokatės skundo suėmimas buvo sutrumpintas. Ir vėl prasidėjo vagystės.

Ankstų liepos 6-osios rytą policija sulaukė pranešimo, kad Radviliškyje, S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje, prie Oro gynybos bataliono, apsivertė automobilis BMW. Įvykio liudininkai nurodė, kad iš automobilio išsiropštė penki asmenys, kurie bandė automobilį atversti ant ratų. Tačiau bandymas nebuvo sėkmingas ir tada jaunuoliai spruko link netoliese esančio miškelio.

Buvo nustatyta, kad BMW priklauso tai pačiai įmonei, iš kurios birželio 1-ąją buvo pavogti du automobiliai. Kai įmonės savininkui buvo pranešta apie rastą apvirtusį ir apgadintą jam priklausantį BMW, jis nuvyko į įmonę ir rado teritorijos vartus pravirus.

Kad BMW nebėra, verslininkui nebuvo staigmena, nes apie tai žinojo iš pareigūnų, tačiau netikėta buvo tai, kad čia rado dar du apgadintus automobilius – „Audi A6“ ir BMW 320.

Nustatyta, kad įsibrovus į įmonės patalpą, buvo pasisavinti automobilių rakteliai, kuriais pasinaudojus, ir pavogti trys automobiliai. Du jų buvo apgadinti ir grąžinti į įmonės teritoriją, o trečiasis apvirtęs paliktas S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje.

Tiriant vagystę, įtarimai vėl krito ant to paties 17-mečio, nes tą naktį iš globos namų jis vėl buvo pasišalinęs.

Kitos dienos vakare Radviliškio policijos pareigūnai vėl buvo pakelti ant kojų, nes gautas pranešimas, kad iš Miško gatvėje esančios automobilių pardavimo aikštelės pavogtas automobilis „Audi A6“, kuris paliktas stovėti neužrakintas ir su užvedimo rakteliais salone.

Pareigūnai netrukus pastebėjo pavogtą mašiną, tačiau ši jiems nestojo ir didžiuliu greičiu nurūko Šiaulių gatve. Pastarosios ir Purienų gatvių sankryžoje bėgliai automobilio nesuvaldė, nuvažiavo nuo kelio ir įstrigo griovyje. Iš transporto priemonės iššokęs vaikinas su mergina spruko iš įvykio vietos, o dar vienas – 25 metų vaikinas – liko sėdėti automobilyje, visai nesusigaudydamas, kas čia įvyko. Pabėgusi mergina buvo surasta. 17-metė teigė, nepažįstanti, kas automobilį vairavo. Tačiau pėdsakai vėl vedė link to paties 17-mečio iš globos namų.

Kadangi jaunuolis globos namuose nepasirodydavo, arba pasirodęs tuoj pat vėl dingdavo, buvo paskelbta jo paieška. Liepos 14-ąją įtariamasis buvo sulaikytas po eilinės nusikalstamos veikos – naktį išgertuvių metu jis pagrobė sugėrovo mobilųjį telefoną. Vaikinas atsidūrė areštinėje, teismas dviem mėnesiams sankcionavo jo suėmimą.