Nusikaltėlius įklampino ne tik vagystės

Policijos nuotr.
Tyrimo duomenimis, vagys nusikalstamas veikas vykdė migruodami po Lietuvą.
Šiaulių apskrities policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai, dirbdami kartu su Šiaulių apylinkės prokuroru, šių metų kovą demaskavo teistų asmenų grupę, praėjusių metų pabaigoje įvykdžiusią keturias vagystes. Vagių taikinyje buvo vienos ūkininko gyvenamas namas, techninių apžiūrų centras bei Panevėžio ir Radviliškio rajonuose esančios degalinės.

Tyrėjai, gavę informacijos iš Raseinių kolegų, įtarė, kas galėjo padaryti šias nusikalstamas veikas. Paaiškėjo, jog įtariamieji vagystėms kruopščiai rengėsi ir ėmėsi visų atsargumo priemonių, kad nusikaltimo vietoje nepaliktų jokių pėdsakų. Bet vis dėl to padarė klaidą. Netoli vienos nusikaltimo vietos kriminalistai rado daiktą, nuo kurio paimtas DNR mėginys atvedė prie vieno įtariamųjų. Įtarimai dėl vagysčių buvo pareikšti 34 metų Raseinių rajono gyventojui, 33 metų Panevėžio rajono gyventojui ir dviem 24 metų kėdainiškiams.

Praėjusių metų spalio pradžioje 33 metų panevėžiečiui svečiuojantis Raseinių rajone pas draugą, abu sugalvojo apvogti Ariogalos pakraštyje esantį ūkininko namą. Nutarė, kad reikalingas dar vienas bendrininkas – pasikvietė 24 metų Kėdainių rajono gyventoją.

Ankstų spalio 6-osios rytą vyrai jau buvo prie nužiūrėto objekto ir laukė, kol šeimininkai išvyks į darbą. Išlaužę rūsio lango rėmą, pateko į namą ir pradėjo pinigų bei aukso paiešką. Įsibrovėliai vertė baldus, spintas, komodas, kol galiausiai jiems pavyko surasti slaptavietę, kurioje buvo laikomi juvelyriniai dirbiniai. Pagrobtų papuošalų ir aukso bei sidabro monetų vertė siekė 16 642 eurus.

Po mėnesio trijulė surengė žygį į Panevėžio rajone, Krekenavos miestelyje esančią degalinę. Išlaužę apsaugines žaliuzes ir išdaužę langą, vyrai pateko į tarnybines patalpas. Čia, pasidarbavę pjūklu, atvėrė seifą ir pagrobė daugiau nei 10 000 eurų.

Po tokios sėkmės vyrai nenustygo ir, ilgai nelaukę, po trijų dienų, panevėžietis su raseiniškiu nutarė apšvarinti dar vieną seifą – Ariogalos techninės apžiūros stotyje. Šįkart metalinį seifą jie išsinešė iš patalpų, perkėlė per tvorą ir nusigabeno į netoliese esančio fabriko teritoriją. Ilgapirščiams teko gerokai pasidarbuoti kūju ir laužtuvu, kol seifą atidarė. Nakties metu daužomo metalo garsus nugirdo fabriko sargas. Pamatę besiartinantį sargą, vagišiai spruko, spėję pasičiupti seife buvusius pinigus. Laimikis – 316 eurų.

Po mėnesio, gruodžio 1-osios naktį, suplanuota vagystė iš degalinės, esančios Radviliškio rajone, Velžių kaime, patyrė fiasko. Šįkart raseiniškio bendražygiais tapo 24 metų kėdainietis ir pastarojo bendraamžis taip pat iš Kėdainių. Vagystės objektas buvo irgi seifas. Jame, kaip paaiškėjo tyrimo metu, tuo metu buvo saugoma per tris tūkstančius eurų. Tačiau įsibrovėliams patekus į vidų, suveikė degalinės signalizacija. Teko sprukti iš nusikaltimo vietos.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta ir daugiau nusikalstamų veikų. Atliekant kratas, pas tris asmenis – Kėdainių rajone gyvenantį 24 metų įtariamąjį, jo dvidešimtmetį brolį bei Kėdainių rajone gyvenantį 31 metų jų pažįstamą, buvo rasta narkotinių medžiagų. Todėl šie asmenys sulaukė įtarimų dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.

Na, o 31 metų kėdainiečio garaže kriminalistai aptiko dar ir po pjuvenomis paslėptus granatą bei šaunamąjį ginklą su šoviniais. Teko kviesti net Antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ išminuotojus. Paaiškėjo, kad granata – be sprogdiklio, o štai savadarbis šautuvas buvo tinkamas šaudyti. Tačiau leidimo jam laikyti nebuvo. Tad šautuvo savininkui pareikštas įtarimas ne tik dėl narkotinių medžiagų laikymo, bet ir dar dėl neteisėto disponavimo šaunamuoju ginklu bei šaudmenimis.

Visi įtariamieji jau teisti už įvairias nusikalstamas veikas, trys jų – ne tik mūsų šalyje, bet ir įvairiose užsienio šalyse.

Ikiteisminis tyrimas dėl visų minėtų veikų jau baigtas ir baudžiamoji byla perduota nagrinėti teismui.