Apsilankę ilgapirščiai apšvarina sodybas

Policijos nuotr.
Įtariama, kad nusikaltimą Pakruojo rajone, Mikniūnų kaime, įvykdė vaizdo įraše užfiksuoti asmenys. Tad jei kas pažįstate šiuos asmenis, žinote jų buvimo vietą ar tiesiog teko su jais susidurti, paskambinkite Pakruojo rajono policijos komisariato vyresniajam tyrėjui Raimundui Tamašauskui telefonu (8 700) 61624 arba parašykite elektroniniu paštu raimundas.tamasauskas@policija.lt.
Pakruojo rajono policijos komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl vagystės Pakruojo rajone, Mikniūnų kaime. Čia gyvenanti moteris birželio 30 dieną po nepažįstamų tamsaus gymio asmenų, įtariama, romų apsilankymo pasigedo 4 000 eurų.

Užsimanė rūgštynių

Namuose, prie virtuvės lango, sėdėjusi moteris pamatė, kad per kiemą link jos namo durų eina jai nematytas tamsaus gymio vyras. Šalia jo buvo tamsaus gymio moteris.

Į namus įžengęs nepažįstamasis, nepasisveikinęs su virtuvėje sėdėjusia šeimininke, nuėjo į miegamąjį kambarį, kuriame gulėjo jos vyras. Į vidų paskui vyrą įslinko ir moteris. Ji šeimininkės paprašė leidimo pasinaudoti tualetu.

Tualeto namuose nėra, todėl šeimininkė atėjusiąją išlydėjo į kiemą ir pamatė, kad po sodą vaikšto dar viena nepažįstama moteris, irgi tamsaus gymio. Ši šeimininkės paprašė parduoti rūgštynių. Svetinga pakruojietė pasiūlė jų pasiskinti veltui.

Kol šeimininkė bendravo su moterimis, į kiemą išėjo ir jos vyras su nepažįstamuoju. Atvykėliai kalbėjo laužyta lietuvių kalba. Netrukus visi sėdo į šalia sodybos stovėjusį tamsios spalvos automobilį „VW Golf“, kurio valstybiniai numeriai ECV505, ir išvažiavo.

Grįžusių į namus šeimininkų laukė staigmena – miegamojo kambaryje rado išmėtytus rankšluosčius, kabojusius ant neveikiančio šaldytuvo, o jame nebebuvo čia laikomų santaupų – 4 000 eurų.

Svečių būta ir Kelmės rajone

Analogiškų situacijų, kokia nutiko Pakruojo rajone, užfiksuota ir kituose rajonuose. Birželio 22 dieną Kelmės rajone, Tytuvėnuose, gyvenanti moteris, būdama lauke, netoli namų, pastebėjo iš jos namo išeinančias dvi nepažįstamas moteris, o grįžusi į kambarį pasigedo turėtų 1 000 eurų.

Pora savaičių prieš tai Kelmės rajone nuo įsibrovėlių nukentėjo ir kita gyventoja. Į jos namus nepažįstami vyras ir moteris pateko taip pat pro neužrakintas duris, kai šeimininkė buvo namuose. Nekviesti svečiai kalbino šeimininkę įvairiausiomis temomis, prašė įpilti vandens. Jiems išėjus kelmiškė pasigedo turėtų aukso dirbinių.

Policija primygtinai sako: rakto paskirtis – padaryti jūsų duris neatveriamas svetimiems žmonėms. Tad naudokitės juo, net trumpam palikdami namus. Šią elementarią saugumo taisyklę žino kiekvienas, bet toli gražu ne visi jos laikosi. Ir tuo naudojasi ilgapirščiai.

Ir dar – į namus neįsileiskite nepažįstamų žmonių, nesvarbu, ko jie prašytų ar ką siūlytų. Prašydami stiklinės vandens, jie tikisi sukelti jūsų gailestį ir užliūliuoti jūsų budrumą, kad, patekę į namų vidų, galėtų mikliai čia prasisukti. Kur ieškoti senų žmonių laikomų santaupų, jie puikiausiai žino. Tad protingas sprendimas būtų santaupų namuose nelaikyti.