Šiauliečio „arkliukas“ – plėšimai ir vagystės

Policijos nuotr.
Plėšimu ir pasikėsinimu apiplėšti įtariamas vyras vėl atsidūrė už grotų.
Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai sulaikė ir į areštinę uždarė dviem per vieną dieną įvykdytais nusikaltimais įtariamą 31 metų šiaulietį.

Įkliuvo pasikėsinęs apiplėšti

Policijos pareigūnams spalio 4 dieną paskambinusi Šiauliuose gyvenanti mergina pranešė, kad prieš keletą valandų nepažįstamas vyras nuskriaudė jos draugę – pateko į butą ir, panaudojęs fizinę jėgą, pagrobė 70 eurų. Policijai skambinusioji mergina bijojo, kad tas pats vyras gali apsilankyti ir pas ją, nes tokius ketinimus buvo galima nuspėti iš jo elgesio. Mergina, išsigandusi galimo smurto, iš karto kreipėsi į policiją.

Operatyviai buvo imtasi įtariamojo sulaikymo veiksmų. Kai vyras atėjo pas merginą ir pasikėsino ją apiplėšti, policininkai jam uždėjo antrankius. Sulaikytajam buvo nustatytas 1,86 promilės girtumas.

Įtariamasis suimtas ir trims mėnesiams izoliuotas nuo visuomenės.

Su kriminaline praeitimi

Pareigūnams sulaikytasis gerai pažįstamas, ne kartą teistas už vagystes bei plėšimus. Šiuo metu šio vyro atžvilgiu yra atliekamas dar vienas ikiteisminis tyrimas, kuriame jis įtariamas irgi plėšimu bei vagyste.

Rugpjūtį nuo šio šiauliečio nukentėjo 59 metų šiaulietė. Atvėrusi duris pažįstamam vyrui, moteris buvo įstumta į butą, nuo jos kaklo nuplėšta grandinėlė, po poros smūgių pareikalauta atiduoti auskarus. Naršydamas po butą ir ieškodamas daugiau juvelyrinių dirbinių, įsibrovėlis pagrobė per 100 eurų, mobilųjį telefoną ir, užrakinęs šeimininkę, išėjo.

Įtariama, kad ta pati moteris nuo šio vyro nukentėjo ir gegužę. Po išgertuvių, kuriose jis dalyvavo, šiaulietė pasigedo įvairių aukso papuošalų, o jos sugyventinis – žiedo ir piniginės su 60 eurų bei asmens dokumentais.

Po pastarųjų nusikalstamų veikų vyras buvo suimtas ir už grotų praleido mėnesį. Tačiau suėmimą pakeitus kardomąja priemone, nesusijusia su laisvės atėmimu, šiaulietis pinigų prasimanyti nusprendė toliau darydamas nusikalstamas veikas.