Katalizatorių vagys turės nukentėjusiesiems grąžinti penkiaženklę sumą

Redakcijos archyvo nuotr.
Anksčiau neteisti šiauliečiai 19-metis M. M., 18-os metų E. Š. ir 16-metis J. A. Šiaulių apylinkės teisme išgirdo nuosprendį už vienuolikos dujų išmetimo sistemos katalizatorių vagystes.

Prisipažino ir gailėjosi

Teismas abiem pilnamečiams skyrė 1 metų ir keturių mėnesių laisvės apribojimo bausmes, nepilnamečiui – vienerių metų.

Kaltinamieji solidariai turės sumokėti nukentėjusiesiems padarytą žalą, kuri siekia daugiau nei 12 400 eurų.

Teismas konstatavo, kad kaltinamųjų padarytos nusikalstamos veikos nebuvo planuotos iš anksto, o padarytos pasitaikius tinkamoms galimybėms.

Jauniausiojo nusikaltimo dalyvio vaidmuo bendrininkų grupėje buvo antraeilis – stovėdavo ir stebėdavo aplinką, kad niekas nepamatytų.

Visi trys kaltinamieji prisipažino ir nuoširdžiai gailėjosi.

Sunkinanti aplinkybė – nusikalstamas veikas padarė bendrininkų grupėje. Kaltinamiesiems bausmės sumažintos trečdaliu, kadangi jie prisipažino, buvo taikytas supaprastintas įrodymų tyrimas.

Pjovė vienas, saugojo kiti

2021 metų pavasarį trijulė iš „Toyota“ ir „Lexus“ markės automobilių išpjovė vienuolika dujų išmetimo sistemos katalizatorių.

Bylos duomenimis, 19-metis (nusikaltimo vykdymo metu 18 metų) kaltinamasis įvykdė 11 nusikalstamų veikų, 18-metis (tuomet 17-metis) – 10, o jauniausias, nusikaltimo metu vos 15 metų sulaukęs, šiaulietis – tris nusikalstamas veikas.

Kaltinamasis M. M. sakė, kad grįžo iš Norvegijos, kur mokėsi automechaniku ir remontavo automobilius. Dirbo Lietuvoje, vėliau išėjo iš darbo, pardavė savo automobilį ir išsinuomojo BMW.

Besibaigiant pinigams, sugalvojo vogti ir pardavinėti katalizatorius. Pasiūlė tai daryti pažįstamam. Dalį įrankių turėjo, kitus nusipirko. M. M. nurodė, kad katalizatorius pjovė iš hibridinių automobilių, nes jų kaina didesnė.

Važinėdami BMW, draugai pamatydavo tinkamą automobilį ir prie jo prieidavo. M. M. teigimu, jis domkratu pasikeldavo automobilį ir, pasišviesdamas telefonu, išpjaudavo katalizatorių. Tuo metu draugas stebėdavo aplinką. Kartą bandė pjauti ir draugas, bet jam nepavyko.

Katalizatorius priduodavo supirktuvėje, gautus pinigus pasidalydavo.