Nepilnamečiai savaip minėjo Vaikų gynimo dieną: važinėjosi svetimais automobiliais, vogė pinigus ir ledus

Policijos nuotr.
Pilnametystės nesulaukę asmenys po išsišokimų atsidūrė policininkų rankose.
Birželio 1-osios naktį Radviliškyje, S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje, iš aptvertos, nesaugomos teritorijos pagrobti lengvieji automobiliai BMW 320 ir „VW Golf“. Greitai paaiškėjo, kas jais važinėjosi.

Automobilius sugrąžino apgadintus

Minėtą rytą į darbą atėję automobiliais prekiaujančios Radviliškio bendrovės darbuotojai suprato, kad naktį kažkas šeimininkavo jų teritorijoje. Tapo aišku, kad buvo pasisavinti du automobiliai, kurių durelės buvo neužrakintos, o automobilių viduje palikti užvedimo rakteliai. Keisčiausia buvo, kad automobiliai, jais pasinaudojus, buvo grąžinti atgal į teritoriją. Tiek 2003 metais pagamintas BMW 320, tiek 2005 metais pagamintas „VW Golf“ buvo apgadinti. Tai akivaizdžiai bylojo, kad juos vairavo nepatyrę vairuotojai.

Tą patį rytą, apie 5 valandą, suveikė vienos Radviliškio kavinės signalizacija. Į įvykio vietą atvykęs saugos tarnybos darbuotojas apžiūrėjo abejas kavinės duris, tačiau jokių pažeidimų nenustatė.

Po 20 minučių signalizacija vėl suveikė. Tada buvo konstatuota, kad į kavinę buvo įsibrauta, atstūmus jos langą. Kasos aparate pasigesta 20 eurų. Vėliau paaiškėjo, kad neprašyti svečiai pasičiupo ir alkoholio, ir cigarečių, ir ledų.

Pradėjus šių vagysčių tyrimą, Radviliškio rajono policijos pareigūnams kilo įtarimas, ar tai nebus vietinių globos namų vaikų darbas, nes naktį į policiją kreipėsi socialinė darbuotoja ir pranešė, kad išvakarėse iš centro kartu su pilnametystės jau sulaukusiu buvusiu šių namų gyventoju išėjo du čia šiuo metu gyvenantys nepilnamečiai – trylikos bei septyniolikos metų jaunuoliai, ir negrįžo.

Birželio 1-osios ankstų rytą dingusieji parsirado. O po pietų trijulė jau sėdėjo Policijos komisariate. Įtarimai, kad abi minėtos vagystės – šių jaunuolių darbas, pasitvirtino.

13-metis dėl savo amžiaus dar negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, o dviem kitiems dėl vagysčių pareikšti įtarimai. Abu policijos pareigūnams yra žinomi dėl nuolat vykdomų vagysčių, ne kartą bausmę atlikę Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriuje-pataisos namuose.

Užsinorėjo ledų

Vaikų gynimo dieną atrakciją sau surengė ir du nepilnamečiai Šiauliuose.

Apie 20 valandą į Kviečių gatvėje esančią parduotuvę užėjo dviese ir, pardavėjos akivaizdoje, iš ledų šaldytuvo pagrobę ledų, išbėgo.

Po pusvalandžio vienas jų sugrįžo ir, papurškęs pardavėjai į akis dujų, vėl paspruko. Darbuotojai prireikė medikų pagalbos. Ligoninėje jai buvo konstatuotas ragenos ir junginės maišelio nudegimas.

Pagal pardavėjos nurodytus požymius pradėję įtariamųjų paiešką, Karaliaučiaus gatve važiavę policijos pareigūnai pastebėjo nuo Kviečių gatvės per laukus ateinančius du asmenis. Išvydę pareigūnus, abu apsisuko ir dėjo į kojas atgal link Kviečių gatvės. Pasprukti bėgliams nepavyko. Jie buvo sulaikyti ir atsidūrė Policijos komisariate.

Sulaikytieji – šešiolikmečiai taip pat iš vaikų globos namų. Vienas iš jų jau teistas.