Teisiamasis teigia buvęs apkalbėtas

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Šiaulių apygardos teismas narplioja kvaišalų platinimo Pakruojo rajone bylą. Netrukus turėtų būti paskelbtas nuosprendis.
Pakruojo rajone gyvenantis 18 metų R. Š. kaltinamas narkotinių ir psichotropinių medžiagų platinimu nepilnamečiams – bylą nagrinėjantis Šiaulių apygardos teismas baigė įrodymų tyrimą, išklausė baigiamąsias kalbas. Prokurorė teismo prašo aštuoniolikmetį pripažinti kaltu, o advokatas – narkotines priemones pirkusią merginą patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

Sulaikytos kvaišalų pirkėjos

R. Š. kaltinamas tuo, jog jis, būdamas dar nepilnametis, praėjusiųjų metų kovo 13 dieną, viename Pakruojo rajone esančiame miestelyje, žinodamas, kad dvi merginos yra nepilnametės, už 20 eurų pardavė joms dvi tabletes, kurių sudėtyje yra psichotropinių ir narkotinės medžiagų – ekstazi, amfetamino, metamfetamino, morfino.

Tą pačią dieną minėtame miestelyje patruliavę policijos pareigūnai sulaikė kelias policininkams įtarimą sukėlusias merginas. Paaiškėjo, kad jos yra apsvaigusios nuo narkotinių, psichotropinių medžiagų. Patruliams įtarimą sukėlė neįprastas merginų elgesys, susidaręs įspūdis, kad merginos apsvaigusios nuo narkotikų – jų akys buvusios išsiplėtusios, sulaikytosios elgėsi labai nedrąsiai. Atlikus testą paaiškėjo, kad tą dieną draugės iš tiesų vartojo psichotropines, narkotines medžiagas.

Per apklausą viena mergina policijos pareigūnams papasakojo, kad minėtas tabletes už 20 eurų jai pardavęs pažįstamas vaikinas R. Š. Esą kovo 13 dieną savo namuose su keliomis draugėmis sugalvojusios pabandyti narkotinių medžiagų.

Merginos žodžiais, draugės svarsčiusios, kad reikėtų įsigyti „žolės“, arba tabletę. Nutarusios įsigyti tablečių, surinko reikiamą pinigų sumą – 20 eurų – ir ėmė ieškoti, kur galima tų tablečių įsigyti. Mergina su pažįstamu R. Š. susitarė ir tą patį vakarą iš jo už 20 eurų nupirkusi minėtų tablečių. Grįžusios namo draugės pasidalijo tabletes ir jas pavartojusios išėjo į lauką pasivaikščioti.

Ir per ikiteisminį tyrimą, ir šią bylą nagrinėjant teisme, R. Š. savo kaltę kategoriškai neigė. Vaikinas teigė neprisimenantis, ką veikęs tą vakarą, kai policijos patruliai sulaikė nuo narkotinių ir psichotropinių medžiagų apsvaigusias merginas. Kaltinamasis tvirtino, kad kovo mėnesį su mergina, kuri iš jo neva pirkusi narkotines priemones, susitikęs nebuvo. Vaikinas ir teisme tvirtino, kad ši mergina jį tiesiog apkalbanti, nes jis gerus ryšius palaikantis su kita mergina.

Kaltinamasis teigė, jog niekam jokių narkotinių medžiagų nepardavinėjęs, su policija dėl narkotinių priemonių jokių reikalų neturėjo. Pradėjus ikiteisminį tyrimą, anot jo, policija namuose atliko kratą, tačiau jokių narkotikų nerado.

Advokatas prašo kaltinimų liudytojai

Valstybės kaltinimą šioje byloje palaikančios prokurorės teigimu, įrodymų pakanka, jog R. Š. tikrai padarė jam inkriminuotą nusikalstamą veiką. Valstybės kaltintoja teismo prašė R. Š. pripažinti kaltu ir paskirti jam bausmę – laisvės apribojimu 2 metams, be to, skirti įpareigojimus.

Kaltinamojo R. Š. gynėjas teismui pareiškė, jog byloje nėra tiesioginių įrodymų, kad jo ginamasis pardavinėja narkotines priemones. Advokatas pabrėžė, kad būtent liudijusi mergina sukurstė drauges susitaupyti pinigų, suorganizavo transporto priemonę nuvažiuoti įsigyti narkotinių medžiagų. Kaltinamojo gynėjo teigimu, minėta mergina, galbūt siekdama išvengti baudžiamosios atsakomybės už šią nusikalstamą veiką, ėmė kaltę versti R. Š. Advokatas teismo prašė jo ginamąjį išteisinti dėl jam inkriminuotos nusikalstamos veikos, priimti teismo nutartį, kad minėtai merginai būtų pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl narkotinių, psichotropinių medžiagų platinimo ir organizavimo platinti.

Sprendimą byloje teismas numato skelbti spalio 20 dieną.