Mokesčių vengimas įvertintas teistumu ir tūkstantine bauda

Prokuratūros nuotr.
Šiaulių apygardos teismas nusprendė, kad mokesčius mokėti vengęs verslininkas turi biudžetą papildyti ne tik jais, bet ir solidžia bauda.
Šiauliuose veikiančios įmonės vadovas Mindaugas L. pripažintas kaltu dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo ir mokesčių vengimo. Baudžiamąją bylą išnagrinėjęs Šiaulių apygardos teismas nusprendė, kad 41-erių verslininkas yra kaltas ir turi sumokėti 15,5 tūkstančio eurų baudą.

Teismo paskirta bauda nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos turės būti sumokėta į teritorinės Mokesčių inspekcijos sąskaitą.

Valstybinė mokesčių inspekcija buvo pareiškusi civilinį ieškinį dėl turtinės žalos valstybės biudžetui atlyginimo beveik 52 tūkstančių eurų sumai, kurią kaltinamasis padengė bei atlygino žalą dar ikiteisminio tyrimo metu.

Šiaulietis kaltu pripažintas dėl apgaulingo finansinės apskaitos tvarkymo ir organizavimo, taip pat dėl neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo.

Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jį kontroliavo Šiaulių apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Asta Mickevičiūtė. Tyrimą atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Šiaulių ir Panevėžio apygardos valdybos pareigūnai.

Šiame ikiteisminiame tyrime surinkus pagrindžiančius duomenis, įtarimas buvo pareikštas vienos Šiauliuose veikiančios ir vaisiais iš Ispanijos prekiavusios įmonės vadovui. Nustatyta, kad jis 2018–2020 metais pardavinėjamus vaisius įsigydavo Ispanijoje iš trijų Valensijoje įsikūrusių įmonių, tačiau įsigijimo dokumentų buhalterinę apskaitą tvarkančiam asmeniui nepateikdavo.

Per kiek daugiau nei dvejus metus verslininkas įsigijo per 13 600 kilogramų įvairių vaisių ir kitos produkcijos.

Teismas konstatavo, kad įsigytą produkciją – vaisius, riešutus, alyvuoges, įvairius konservus – įmonės vadovas parduodavo be jokių apskaitos dokumentų.

Surinkta duomenų, kad už parduotą produkciją gauta beveik 300 tūkstančių eurų, kurie nebuvo apskaityti. Apskaitą tvarkęs asmuo pagal tikrovės neatitinkančius duomenis pateikė įmonės deklaracijas bei įrašė neteisingus duomenis apie įmonės pajamas bei PVM apmokestinamus sandorius. Taip valstybei nebuvo sumokėta beveik 52 tūkstančiai eurų PVM.