Apgavikė būrimo mokytoja turės sumokėti tūkstančius eurų

Redakcijos archyvo nuotr.
Būrimo kortomis „mokslą“ įvertino teismas, „mokytojai“ teks susimokėti.
Už sukčiavimą – neva mokymą burti kortomis ir atlikti įvairius ritualus – pinigus iš nukentėjusiosios išviliojusiai 53 metų Aušrai Jarašiūnei Šiaulių apylinkės teismas skyrė 1 800 eurų baudą. Be to, kaltinamoji per pusantrų metų taip pat turės grąžinti nukentėjusiajai apgaule gautus pinigus – 7 701 eurą.

Bylos duomenimis, A. Jarašiūnė socialiniame tinkle paskelbė melagingą skelbimą apie būrimą kortomis ir į skelbimą atsiliepusiai nukentėjusiajai, gavusi jos pasitikėjimą, pasiūlė išmokyti ją burti kortomis bei atlikti įvairius ritualus. Kaltinamoji už mokymus nurodė iš anksto pervesti pinigus į jos nurodytas kitų asmenų banko sąskaitas.

2020 metų liepos pabaigoje nukentėjusioji į A. Jarašiūnės banko sąskaitą pervedė 55 eurus, vėliau – gruodžio pabaigoje – 600 eurų.

2021 metais nuo sausio pradžios iki liepos 20 dienos po tris–keturis kartus per mėnesį įvairiomis sumomis vėl vedė pinigus.

A. Jarašiūnė teisme kaltę pripažino visiškai, todėl baudžiamoji byla buvo išnagrinėta atlikus sutrumpintą įrodymų tyrimą. Moteris nurodė, kad gailisi dėl savo veiksmų. Per teismo posėdį ji tvirtino, kad gavo pinigus ir nieko nepadarė, įvyko apgaulė.

Atsižvelgdamas į tai, kad nukentėjusioji gyvena užsienio valstybėje, teismas sudarė galimybes jai teismo posėdyje dalyvauti per nuotolį. Tačiau nukentėjusioji nuotoliniu būdu neprisijungė.

Per ikiteisminį tyrimą nukentėjusioji pareiškė civilinį ieškinį 7 701 euro turtinei žalai atlyginti ir nurodė, kad pinigai, kuriuos pervedė apgavikei, buvo iš jos išvilioti apgaule, paveikiant ją psichologiškai, pasinaudojant jos naivumu ir patiklumu. Ką tuo metu kalbėjo A. Jarašiūnė, nukentėjusiajai atrodė rimta, todėl ir nusprendė priimti siūlymą mokytis bei išsivalyti, kad jos nepersekiotų nelaimės.

Policijos pareigūnams nukentėjusioji buvo nurodžiusi, kad būrimas vykdavo internetu, su kaltinamąja susitikusios nebuvo. Kaltinamoji skelbėsi, kad buria kortomis, moko įvairių ritualų, valymų, ir jai pasiūlė mokytis. Todėl užsisakė mineralų, kristalų, žvakių, apyrankių ir amuletų. Tačiau iš visų minėtų daiktų gavo tik apyrankę ir kelis akmenukus, nors už visas prekes pinigai buvo pervesti iš anksto.

Nukentėjusiosios aiškinimu, pirmą pavedimą ji atliko už būrimą kortomis, o kitus – už mokslus. Buvo sutarta, kad mokslai kainuos 3 000 eurų ir šiuos pinigus pervedė per kelis kartus. Tačiau vėliau kaltinamoji pasakė, kad paskaitų nebus, nes pirmiausia jai reikia atlikti valymą, kad „išvalytų juodą dėmę“.

Papildomos apklausos metu nukentėjusioji nurodė, kad A. Jarašiūnė jai sakė, jog buria ne tik kortomis, bet netgi turi mokyklėlę, kurioje yra dvi grupės, todėl ir ji gali mokytis magijos.

A. Jarašiūnė anksčiau neteista, administracine tvarka nebausta, charakterizuojama teigiamai.