Tragiškos avarijos sukėlėjas kėdainiškis neteko laisvės

Policijos nuotr.
Lenkdamas vilkiką, neblaivus vairuotojas tėškėsi į priešprieša atvažiuojantį automobilį, kuriuo važiavo šeima. Sutuoktiniai žuvo, jų dukra sunkiai sužalota.
Sutuoktinių porą pražudęs ir žuvusiųjų dukrą sunkiai sužalojęs 36-erių kėdainiškis Rytis Naujokaitis prarado laisvę.

Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmai R. Naujokaitį pripažino kaltu. Vyrui skirta aštuonerių metų laisvės atėmimo bausmė. Ji sumažinta vienu trečdaliu ir skirta galutinė 5 metų 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmė. Taip pat skirta baudžiamojo poveikio priemonė – penkerius metus uždrausta vairuoti transporto priemones.

Tragiška avarija įvyko 2021 metų lapkričio 13 dieną Radviliškio rajone, kelyje Baisogala–Kėdainiai.

Tyrimo metu surinktais duomenimis, nuteistasis, vairuodamas automobilį „Volkswagen Golf“ lenkė ta pačia kryptimi važiuojantį vilkiką, priešpriešinio eismo juostoje nesuvaldė automobilio ir susidūrė su priešpriešais atvažiuojančiu „Suzuki“.

Eismo įvykio metu žuvo automobilio „Suzuki“ 62-ejų vairuotojas ir metais vyresnė jo sutuoktinė, buvo sunkiai sužalota jų dukra.

R. Naujokaitis grubiai pažeidė kelių eismo taisykles – automobilį vairavo neturėdamas vairuotojo pažymėjimo ir būdamas neblaivus. Po įvykio vyrui nustatytas vidutinis – 1,70 promilės – girtumas.

Teisiamasis R. Naujokaitis pripažino, kad kelios valandos prieš lemtingą įvykį vartojo alkoholį su kitu asmeniu, kuris ir paprašė vėliau avariją sukėlusį automobilį parvaryti iš Radviliškio į Kėdainius.

Kaltinamasis į teisėsaugos akiratį pateko jau ne pirmą kartą. Praeityje vyras Lietuvoje ir užsienio valstybėse baustas 17 kartų, daugiausia dėl vagysčių ir kelių eismo taisyklių pažeidimų.