„Svajonių jaunikiai“ vilioja pinigus

Redakcijos archyvo nuotr.
Patikėjusios pasakomis apie meilę ir stebuklingą lagaminėlį, šiaulietės savo noru atidavė apvalias sumas.
Internetinė pažintis su esą Meksikos įlankoje gyvenančiu vyriškiu 47 metų moteriai paspendė finansinius spąstus. Dabar nukentėjusiai tenka minti teisėsaugos institucijų slenksčius – policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo.

Istorijos, kuomet sukčiai apsuka galvas darnių santykių trokštančioms moterims, nėra retos.

 

Taip ir nesugrįžo

Gyventojos pažintis užsimezgė praėjusių metų gruodžio pradžioje. Socialiniame tinkle ji susipažino su vyru, kuris prisistatė dirbantis Meksikos įlankoje įsikūrusioje vienoje naftos ir dujų gamyba užsiimančioje kompanijoje.

Gyvai moteris su naujuoju pažįstamu nebendravo, tik susirašinėjo ir žavėjosi jo atsiunčiamomis nuotraukomis. Po kurio laiko virtualusis pažįstamas parašė, kad jis norėtų grįžti į Lietuvą ir susitikti su ja, tačiau turi problemų – už darbo kontrakto nutraukimą reikia susimokėti, o Somalio piratų užpuolimo metu iš jo buvo pagrobtos banko kortelės ir dėl to jis negali disponuoti savo lėšomis. Todėl paprašė moters, kad ši jam į nurodytą banko sąskaitą pervestų 10 000 eurų, kuriuos jis, atvykęs į Lietuvą, grąžinsiąs.

Naudodamasi internetine bankininkyste moteris to padaryti negalėjo, nes neleido nustatytas pinigų pervedimo limitas, taigi teko važiuoti į banką. Netrukus ji į nurodytą sąskaitą, iš vienos bendrovės pasiėmusi trūkstamą pinigų sumą, pervedė 10 200 eurų.

Moteris greitai sulaukė virtualaus draugo žinutės, kad pinigus gavo ir netrukus grįžimo į Lietuvą dokumentai bus paruošti.

Bet po poros dienų ją pribloškė naujas prašymas dėl 15 500 eurų pervedimo, esą reikia sumokėti už išvažiavimo kodą. Tada moteriai ir kilo įtarimas, kad pinigus, manipuliuodamas jos jausmais, vilioja sukčius.

Anekdotas apie lagaminėlį

Tai ne pirmas atvejis, kuomet moterys, susižavėjusios neva užsienyje gyvenančiais vyrais ir jų romantiškomis kalbomis bei pažadais, sudarančiais įspūdingo išsvajoto jaunikio įvaizdį, o realiai nežinia kur tūnančiu sukčiumi, praranda dešimtis ar net šimtus tūkstančių eurų.

2015 metų metų rudenį viename socialiniame tinklalapyje pažintį užmezgusi šiaulietė, Dainų gatvės 64 metų gyventoja, sukčiui atidavė beveik 12 000 eurų.

Šiaulietė savo anketą buvo paskelbusi tinklalapyje „Odnoklasniki“. Naujasis draugas prisistatė Amerikos kariškiu, tarnaujančiu Jemene. Vyras pasigyrė, jog yra pasaulinės draudimo kompanijos akcininkas ir savo rankose turi lagaminėlį su vertingais dokumentais.

Naujasis draugas paprašė šiaulietės tą lagaminėlį pasaugoti. Kadangi lagaminas esąs Ganoje, jis turįs jį išsiųsti iš Akros miesto, tai paprašė, kad moteris apmokėtų už siuntimą.

Šiaulietė, net nepagalvojusi apie sukčiavimą, lapkričio pradžioje nepažįstamajam pervedė 1 253 eurus. Tariamas amerikietis lietuvei padėkojo už pinigus ir pranešė, kad lagaminėlis jau iškeliavo pas ją.

Tačiau netrukus moterį pasiekė žinutė, kad pasienyje siunta buvo sustabdyta, nes reikia sumokėti muito mokesčius – 2 300 eurų. Šiaulietė prašymą, naudodamasi korporacijos „Money Transfer“ paslaugomis, įvykdė – pinigus pervedė. Tačiau lagaminėlio kelionėje atsirado vis naujų kliūčių, o jo tolimesniam siuntimui vis reikėjo pinigų. Gyventoja iš viso paklojo 11 853 eurus.

Po paskutinio pinigų pervedimo moteris su nepažįstamuoju prarado ryšį. Nesulaukusi atsakymų į savo laiškus, ji suprato patekusi į sukčiaus pinkles. Tada nusprendė sukčių pergudrauti ir parašė laišką su naujiena, esą išlošė loterijoje. Nepažįstamasis tuoj pat atsirado atsiprašinėdamas, kad šalyje vyksta karas, todėl jam nepavyko su ja susisiekti ir vėl paprašė pinigų dabar jau Vokietijoje užstrigusiam lagaminėliui „išvaduoti“. Tačiau šiaulietė kreipėsi į policiją.

Paaukojo beveik 200 tūkstančių litų

2012 metais tariamas JAV karys iš kitos šiaulietės išviliojo beveik 200 tūkstančių litų. 51 metų moteris viename interneto pažinčių portale sulaukė laiškelio su vienu žodžiu „Hello“. Ji brūkštelėjo, kad angliškai nekalba. Netrukus sulaukė prašymo įsijungti google vertėją.

Moteris prašymą įvykdė ir buvo labai maloniai nustebinta, kad su ja bendrauti pageidavo 52 metų JAV karinių pajėgų pulkininkas leitenantas Ray Davidson, esantis misijoje Afganistane, o šiaip gyvenantis Floridos valstijoje, Majamyje.

Naudodamasis google vertėju šiaulietė su užsieniečiu bendravo visą savaitę. Tačiau vieną dieną moteris sulaukė žinutės, kad jų susirašinėjimas gali nutrūkti, nes baigiasi jo kompiuterio akumuliatorius, o naujo jis nusipirkti negali, nes būdamas misijoje, negali turėti grynų pinigų.

Kai moteris jau norėjo akumuliatorių pirkti ir siųsti į Afganistaną, paaiškėjo, kad Ray negali iš savo bazės išeiti į miestą, vadinasi, negalės ir atsiųsto paketo paimti. Tačiau jis rado išeitį. Pasirodo, kartu su juo tarnaujantis bičiulis yra gydytojas, kuriam privalu periodiškai grįžti į JAV pasiimti medikamentų, būtinų kariams. Jo žmonai lietuvė ir galėtų pervesti 150 JAV dolerių, už kuriuos amerikietė nupirksianti bateriją ir per savo vyrą perduosianti jam.

Įvykdžiusi, ko prašoma, dar po savaitės šiaulietė sulaukė laiško su nuotrauka, kuriame buvo dolerių prikimštas lagaminas ir pagalbos prašymas.

Ray pasakojo, kad lagamine yra 3,8 milijono dolerių, kuriuos jis Afganistane sąžiningai užsidirbo, tačiau negali jų iš tos šalies išsivežti. Esą jei jį sulaikytų su šiais pinigais, jam grėstų karinis tribunolas.

Naujasis pažįstamas suokė planuojantis netrukus baigti tarnybą ginkluotosiose pajėgose, išeiti į pensiją, Lietuvoje nusipirkti automobilį, namą ir jame apsigyventi kartu su ja.

Amerikietis paprašė šiaulietę pasaugoti lagaminą su milijonais, kuriuos jai atvežtų Ray paprašytas Vokietijos diplomatas.

Jai buvo duota žinia, kad diplomatas per Dubajų ir Ganą jau pajudėjo link Lietuvos. Ray savo draugę įspėjo, kad lagaminą gabenantis vyras nežino, kas lagamino viduje. Todėl nurodė jai iš lagamino išimti voką, kuriame yra 15 tūkstančių dolerių, ir įteikti jį diplomatui kaip atlygį.

Po kurio laiko moteris sulaukė žinutės iš diplomato, kad jis Ganoje turi problemų, pareigūnai nori patikrinti jo gabenamą lagaminą, o jis nenori leisti to daryti, todėl jam reikalingi pinigai dokumentams, liudijantiems, kad lagamine nėra narkotikų, pinigų ir ginklų, įsigyti.

Šiaulietė net 27 kartus pervedė įvairias pinigų sumas į diplomato ir Ray nurodytas sąskaitas – dokumentams, bilietams įsigyti, gyvenimui viešbutyje ir t.t. Kadangi moteris pinigų neturėjo, ji bankui įkeitė savo butą, naudojosi greitųjų kreditų paslaugomis, skolinosi iš giminių ir pažįstamų. Iš viso moteris nežinia kam pervedė 196 tūkstančius 592 litus.

Pagaliau moteriai tapo aišku, kad ji tikrai pateko į sukčių spąstus ir ji kreipėsi į policiją.