Legalios įmonės direktorius vertėsi ir nelegalia veikla

Policijos nuotr.
Kontrabandinių rūkalų sandėliu šiaulietis verslininkas buvo pavertęs vieną Žemaitės gatvėje esančio garažų masyvo garažą.
52 metų šiaulietis kovo 8 dieną savo aplinkos moterų pasveikinti su Tarptautine moters diena nespėjo, nes pateko į Šiaulių apskrities policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnų rankas.

Logistikos ir transporto paslaugas teikiančios įmonės direktorius buvo sulaikytas su neteisėtos veiklos įkalčiais. Jam pradėtas ikiteisminis tyrimas ir pareikštas įtarimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis.

Ekonominius nusikaltimus tiriantys pareigūnai, iš darbo patirties žinodami, kad pasitaiko, jog garažų teritorijose sandėliuojami nelegalūs rūkalai, kovo 8 dieną surengė prevencinę priemonę akcizais apmokestinamų prekių kontrolei.

Užsukę į Šiauliuose, Žemaitės gatvėje, esantį garažų masyvą, pareigūnai pastebėjo atvertas vieno garažo duris, o garaže – vyriškį, kuris rengėsi į savo automobilį krauti čia sandėliuojamas cigaretes, nepažymėtas lietuviškomis banderolėmis.

Pareigūnai prie garažo sienų rado dėžėse supakuotų 10 000 pakelių „NZ Gold“ ir 1 016 pakelių „Winston Blue“ cigarečių.

Kratos buvo atliktos ir šio vyro gyvenamojoje bei darbo vietose.

Namuose verslininkas rūkalų nelaikė, o štai darbo vietoje jų rasta. Iš įmonės garaže esančios atitvertos patalpos tyrėjai paėmė 320 pakelių, o iš direktoriui priklausančio automobilio „Ford Galaxy“ – penkis pakelius kontrabandinių cigarečių. Bendra rastų rūkalų vertė siekia beveik 37 tūkstančius eurų.

Už neteisėtą disponavimą akcizais apmokestinamomis prekėmis, kurių vertė viršija 250 MGL, šiauliečiui pradėtas ikiteisminis tyrimas. Žmogaus laukia arba bauda, arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.