Tariamas ligonis pasirodė esantis viso labo apsukrus sukčius

Asociatyvi nuotr.
Sunkiu ligoniu prisistatinėjusiam vyrui už sukčiavimo būdu pasisavintus pinigus gresia griežta baudžiamoji atsakomybė.
Vasario 8 dieną Akmenės rajono policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo, kai 24-erių metų vyras socialiniuose tinkluose, įtariama, pateikė tikrovės neatitinkančią informaciją apie save bei sukčiavimo būdu iš akmeniškių neteisėtai gavo ir pasisavino nemenką pinigų sumą.

Akmenės rajono moterų klubas kiekvienais metais rengia ir vykdo akciją, kurios tikslas – surinkti lėšų sunkiai sergantiems ligoniams bei taip juos paremti. Aukos sergantiesiems dažniausiai renkamos Naujosios Akmenės mieste vykstančioje šventėje. Gyventojai, neabejingi svetimam skausmui, paprastai aukoja į ten esančią aukų dėžutę arba pervesdami aukojamas pinigų sumas į nurodytą banko sąskaitą.

Deja, šį kartą moterų klubas, įtariama, pakliuvo į sukčiavimo schemą. 2020 metais spalio 3 dieną vykusioje kasmetinėje šventėje aukos buvo renkamos vyrui, gimusiam 1996 metais. Šis tiek viešai spaudoje, tiek žmonėms deklaravo apie savo ligą. Buvo skelbiama, jog jis serga sunkia onkologine liga – smegenų vėžiu.

Tąkart šiam, manyta, sunkiai sergančiam ligoniui surinkti 3 479 eurai, kurie į jo sąskaitą pervesti per du kartus – spalio 12 dieną pervesti šventės metu surinkti 2 224 eurai, o spalio 19-ąją pervesti progimnazijos vaikų surinkti 1 255 eurai.

Atrodytų, išties įtikinama istorija. Tačiau kiekviena yla anksčiau ar vėliau išlenda iš maišo. Ne išimtis ir šis sukčiavimo atvejis. Moterų klubo atstovės įtarusios, jog asmuo iš tiesų neserga jokia sunkia liga, o sukčiaudamas neteisėtai savinasi pinigus, kreipėsi į policiją.

Įstatymas už sukčiavimą numato baudžiamąją atsakomybę. Vyro atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo. Tas, kas apgaule savo ar kitų naudai įgijo svetimą turtą ar turtinę teisę, išvengė turtinės prievolės arba ją panaikino, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.