Išgalvota vagyste pralobti nepavyko

Policijos nuotr.
Po melagingo bandymo pasipelnyti laukia teismas.
Prieš porą metų pradėję tirti iš automobilio įvykdytą vagystę, kurios metu, anot savininko, buvo padaryta per 13 tūkstančių eurų turtinė žala, Šiaulių apskrities policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai šią bylą nutraukė ir pradėjo naują ikiteisminį tyrimą – dėl melagingo pranešimo apie nusikaltimą ir sukčiavimo. Įtariamasis – 39 metų Šilutės rajono gyventojas.

2018 metų lapkričio 27-ąją Šiaulių apskrities policija sulaukė pranešimo, kad automagistrale Klaipėda–Kaunas automobiliu „VW New Beetle“ važiavęs vairuotojas, pasibaigus degalams, automobilį paliko šalikelėje ir nuėjo į už keleto kilometrų esančią degalinę. Grįžęs su degalais, pasak vyro, jis pamatė, kad, sugadinus keleivio pusės durelių spynelę, buvo įsibrauta į automobilį ir pavogti jo vadovaujamai bendrovei priklausantys daiktai – nešiojamasis kompiuteris „Dell“, fotoaparatas „Nikon“, papildomas fotoaparato objektyvas ir dvi dėžės su reklamai skirta produkcija – 350 marškinėlių.

Kriminalistai nedelsdami pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl vagystės. Tačiau jiems įtarimą kėlė viena detalė – kritinį degalų kiekį bake vyras tikrai turėjo pastebėti, tačiau kažkodėl jis neužsuko į degalinę, pro kurią važiavo, jų įsipilti, o kai už kelių kilometrų automobilis sustojo, tada pėsčiomis grįžo į ją, palikęs transporto priemonę kelkraštyje.

Kol tyrėjai rinko informaciją, automobilio savininkas kreipėsi į draudimo bendrovę ir pranešė apie jo įmonei priklausančio turto vagystę, nurodydamas, kad patyrė 13 566 eurų tutinę žalą. Kaip patvirtinimą, kad pavogtieji daiktai egzistavo, vyras pateikė suklastotus dokumentus apie jų įsigijimą.

Šių dokumentų pagrindu už neva pagrobtą kompiuterį, fotoaparatą ir objektyvą jo įmonei buvo išmokėta 3 000 eurų.

Likusios 10 566 eurų draudimo išmokos už reklamai skirtas prekes draudimo bendrovė šilutiškio įmonei neišmokėjo, nes konstatavo, kad jo nurodytas draudiminis įvykis neatitiko draudimo sutarties sąlygų, nes draudimo apsauga prekėms galiojo tik draudimo vietoje, kuri yra Šilutėje.

Tyrimo metu nustatyta, kad į įmonės sąskaitą įkritę draudimo pinigai netrukus buvo pervesti į kitą įmonės sąskaitą, o po to – į vyro nepilnametės dukros sąskaitą ir perimti savo naudai.

Paaiškėjus šioms aplinkybėms, 2019 metų pabaigoje ikiteisminis tyrimas dėl vagystės buvo nutrauktas ir pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl melagingo pranešimo apie nebūtą nusikaltimą bei sukčiavimo, turint tikslą apgaule įgyti didelės vertės svetimą turtą. Pastarasis tyrimas šiuo metu jau baigtas ir perduotas nagrinėti teismui.

Kaltinamasis teismo laukia už grotų, nes Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmų sprendimu atlieka bausmę už dar seniau padarytas nusikalstamas veikas – apgaulingą buhalterinę apskaitą, dokumentų klastojimą ir pasikėsinimą sukčiauti stambiu mastu.