Šešėlinis automobilių prekeivis stos prieš teismą

FNTT nuotr.
Tyrimo duomenimis, 25 automobilius pardavęs vyras užsidirbo per 200 000 eurų ir nemokėjo mokesčių valstybei.
Nelegaliai automobiliais prekiavęs vyras teisme aiškinsis dėl nesumokėtų beveik 58 tūkstančių eurų mokesčių ir šešėlinės veiklos. Baigtas ikiteisminis tyrimas, kurį atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių ir Panevėžio apygardos valdybos pareigūnai, perduotas teismui.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, Mažeikiuose gyvenantis asmuo, įtariama, trejus su puse metų vertėsi apynaujų „Dodge“, „Chrysler“, „Volvo“ ir kitų gamintojų automobilių prekyba, bet savo veiklos oficialiai įteisinęs nebuvo.

FNTT pareigūnai išsiaiškino, kad asmuo iš nenustatytų tiekėjų pirkdavo nenaujus automobilius, vėliau, ketindamas juos perparduoti, skelbimus apie pardavimą dėdavo į internetinį skelbimų portalą. Įtariama, kad per trejus su puse metų prekeivis klientams iš Kauno, Šiaulių, Mažeikių ir kitų miestų jis pardavė 25 automobilius ir gavo per 207 tūkstančius eurų pajamų.

Apskaičiuota, kad šešėlyje veikęs prekeivis valstybei nesumokėjo beveik 58 tūkstančių eurų mokesčių ir įmokų.

Atliekant ikiteisminį tyrimą laikinai buvo apribota kaltinamojo teisė į turtą, kurio vertė siekia per 48 tūkstančius eurų.

Civilinius ieškinius šioje byloje pareiškė Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba – per 23 tūkstančius eurų, bei Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija – per 34 tūkstančius eurų.

Už neteisėtą vertimąsi ūkine komercine veikla, neturint tam leidimo, griežčiausiai baudžiama laisvės atėmimu iki ketverių metų.