Šiaulių meras vėl aiškinsis policijai

Redakcijos nuotr.
A. Visockas vėl turės aiškintis policijai, kodėl viešoje vietoje nedėvėjo veido kaukės. Už tokį nusižengimą jis jau yra baustas.
Šiauliuose dirbantis advokatas Egidijus Morkūnas pateikė policijai pareiškimą dėl Šiaulių miesto mero Artūro Visocko galimai padaryto administracinio nusižengimo – veidą ir nosį dengiančios veido kaukės nedėvėjimo viešoje vietoje.

E. Morkūnas pareiškime aiškino, kad kreipiasi į policiją kaip eilinis pilietis, kuriam svarbu, kad nebūtų pažeidinėjami įstatymai. O pažeidimus jis įžvelgė televizijos reportaže, kai meras, eidamas Prisikėlimo aikštėje, „įlindo į kadrą“ Šiaulių kultūros centro direktorei pristatinėjant kalėdinius renginius. A. Visockas buvo be kaukės.

Pareiškėjas atkreipė policijos dėmesį, kad A. Visockas COVID pandemijos metu jau ne kartą nepaisė teisės aktais keliamo reikalavimo dėvėti veidą dengiančią apsaugos priemonę viešoje vietoje, todėl prašo policijos pravesti profilaktinį pokalbį ir išaiškinti A. Visockui, jog tai, kad jis eina mero pareigas, neatleidžia nuo visiems privalomų teisės aktų reikalavimų laikymosi.

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėjas Artūras Šliavas patvirtino, kad tokį skundą policija gavo ir perdavė nagrinėti Joniškio policijai, kuri tikslins įvykio aplinkybes ir priims sprendimus.

Meras jau kartą buvo baustas už reikalavimo dėvėti veido kaukę nesilaikymą. Pavasarinio karantino metu už pasisėdėjimą ant suoliuko viešoje vietoje be veido apsaugos priemonių, kartu su Administracijos direktoriumi Antanu Bartuliu sumokėjo po 250 eurų baudos. Tuomet juos taip pat policijai „įdavė“ E. Morkūnas. Miesto vadovų nusižengimą tuomet nagrinėjo Panevėžio pareigūnai, nes Šiaulių policija buvo nusišalinusi.