A. Visockas giria rinkėjus ir „1000 procentinį“ direktorių

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Meras Artūras Visockas (priekyje) ir Savivaldybės Administracijos direktorius Antanas Bartulis pateikė savo veiklos metines ataskaitas.
Šiaulių miesto taryba išklausė mero Artūro Visocko ir Savivaldybės Administracijos direktoriaus Antano Bartulio 2019 metų veiklos ataskaitas. Abiem pritarė. Meras tvirtino, jog tai buvo „didžiosios pergalės“ metai, o A. Bartulis yra „1000 procentinis“ direktorius.

Su miesto statistika

Nuotoliniu būdu ketvirtadienį dirbusi miesto Taryba daugiau nei dvi valandas diskutavo dėl Savivaldybės vadovų ataskaitų. Posėdį miestiečiai galėjo stebėti internetu.

Posėdyje dalyvavo 30 Tarybos narių (tik vienas nedalyvo). Mero ataskaitai pritarė 19 Tarybos narių, prieš nebuvo nė vieno, 11 Tarybos narių susilaikė. Direktoriaus ataskaita pritarė 21 Tarybos narys, prieš nebuvo nė vieno, 9 Tarybos nariai susilaikė.

Ataskaitos yra sudėtos į interneto svetainę, todėl vadovai jų neskaitė. Ypač solidžios apimties (per 90 puslapių) direktoriaus ataskaita, apimanti visas miesto veiklos sritis su daugybe statistinių faktų.

Statistikos nestinga ir mero ataskaitoje. Todėl diskusijose oratoriai iš opozicijos klausė, koks mero vaidmuo ir indėlis, kad, pavyzdžiui, užsienio investicijų būtų daugiau pritraukta ar bedarbių mažėtų? Ar yra Savivaldybėje kas už investicijas atsakingas? Nes investicijos toliau, paties mero žodžiais, išlieka „silpniausia vieta“, o bedarbių pernai daugėjo.

Pasak A. Visocko, nenorintis girtis susitikimais su užsienio šalių ambasadoriais, o „investuotojų pirmas žingsnis yra į mero kabinetą“.

Meras ataskaitoje neužsiminė apie Savivaldybės komisijas, kurioms jis vadovauja. Politikai pasigedo, ką jos veikia?

A. Visockas pats įvardijo, jog yra ir Projektų įgyvendinimo priežiūros tarybos (PIPT) pirmininkas. Patikino, jog į pastabą atsižvelgs kitoje metinėje ataskaitoje. Informavo tik, jog yra pakeitęs PIPT nuostatus ir save „įsipareigojau tikrinti, kontroliuoti projektų vykdymą“.

Apie Savivaldybės veiklos efektyvumą ir projektų vykdymą informavo A. Bartulis. Jo žodžiais, veiklos programos priemonių iš viso buvo 225, iš jų 16 priemonių neįvykdyta, o pinigine išraiška tai sudaro 15,6 milijono eurų. Dėl įvairių priežasčių neįvykdyta – ne tik administracinių, bet ir rangos darbų vėlavimo ar neįvykusių rangos konkursų, kai rangovai iš viso neateina. Skaičiuoja, jog per metus projektų sąmatos brangstančios apie 0,5 procento. Kiek projektų vėluoja?

„14 jautresnių yra, – sakė A.Bartulis. – Bet jie turėtų būti baigti 2022 metais ar 2023 metais.“

Skirtingi žvilgsniai į bendruomenę

A. Visockas įžvelgė stiprėjusius ryšius su bendruomene: ji pirmą kartą galėjo biudžeto skirstyme dalyvauti, stebėti miesto tvarkymą specialiai sukurtoje platformoje ir pranešti apie netvarką, gyventojams ir e-paslaugos teikiamos, bendraujama socialiniuose tinkluose, pats asmeniškai „blic“ apklausas daro. Pernai Savivaldybė pripažinta labiausiai skaitmenizuota šalyje ir toliau eina išmaniosios link.

Tuo metu opozicijos atstovai tvirtino, jog niekada nebuvo tokio valdžios susipriešinimo su bendruomene, kaip praėjusiais metais. Merui priminta jog niekada dar nebuvo tiek piketų ir protestų dėl valdžios sprendimų. Pirmiausia dėl Pabalių turgaus privatizavimo, dėl Nakvynės namų perkėlimo į Lieporių mikrorajoną, o benamių – į individualių namų kvartalą. Opozicijos nuomone, alternatyvų tokiam perkėlimui buvo, o turgų išlaikyti Savivaldybės įtakoje nedraudžiantys įstatymai. Dėl masiškai kertamų medžių miesto centre opozicija neužsiminė.

A. Visockas pripažino, jog buvo priimti „jėgos sprendimai“. Bet sprendimą dėl Nakvynės namų vadino „humanistiniu požiūriu“, kuriam pritarę „vyskupai, tremtiniai, Prezidentas ir Vyriausybė“.

„Tas sprendimas labai teigiamas ir geras, tik niekada nebus sutiktas katutėmis“, – reziumavo meras.

Švietimo reikalai

Klausiamas, ar nėra problemų dėl švietimo ir kitų įstaigų vadovų parinkimo ir skyrimo, o kai kurie iš jų skiriami ir mero potvarkiais, A. Visockas patikino, jog Šiauliuose šios problemos nėra, nors tai „visos Lietuvos problema“. Informavo, jog kai kurie vadovai skiriami vadovauti kelioms įstaigoms.

Dėl Šiaulių universiteto (ŠU) pernai važiavęs į Seimą dalyvauti spaudos konferencijoje ir garsinęs, jog universitetui tenka vos 1,4 procento aukštojo mokslo įstaigoms skiriamų lėšų ir jog tai neatspindi regioninės politikos nuostatų. Įžvelgė, jog ir pats universitetas buvo praradęs pasitikėjimą. Patikino, jog dabar reikalai tvarkosi gera linkme ir viskas yra paties universiteto rankose. Apie tai kalbasi ir su ministru, ir su naujuoju Vilniaus universiteto, su kuriuo ŠU jungiamas, rektoriumi. A. Visocko nuomone, ne tik Šiauliams svarbu, kad universitetas išlaikytų ikimokyklinio, pradinio ir specialiojo ugdymo programas. „Tik kad būtų studentų.“

Susitelkta į įvaizdį

A.Visockas, klausiamas, kaip vykdomas ekonominės plėtros strategijos planas, akcentavo Šiaulių įvaizdžio stiprinimo reikalus ir politinio stabilumo reikšmę. Pasidžiaugė sukurtu Šiaulių logotipu.

A. Bartulis taip pat pabrėžė, jog įvaizdis – svarbi ekonominės strategijos dalis. Todėl Savivaldybėje pradėjo dirbti įvaizdžio specialistas.

Meras dėkingas rinkėjams, kurie padėjo Taryboje sukurti tokią daugumą, kuriai nebegresia perversmai, kaip ankstesnę kadenciją. Prisiminė, kaip ankstesnę kadenciją buvo nuverstas iš direktorių tas pats A. Bartulis, kurį dabar pavadino „1000 procentiniu direktoriumi“.

„Tai didžioji mūsų pergalė, ir tą pergalę padarė miesto žmonės“, – reziumavo A. Visockas.

Diskusijose buvo pastebėta, jog pernai per Savivaldos rinkimus rinkėjų aktyvumas Šiauliuose mažėjo, o rinko miesto Tarybą ir merą tik 43,9 proc. rinkėjų – mažiau nei pusė šiauliečių, turinčių rinkimų teisę.

Komentarai

Emilija     Šeš, 2020-04-18 / 09:34
Lietuvoje savivaldybės yra smulkmė, kuri negali išspręsti visuotinių problemų, todėl jų veikla yra nereikšminga. Bet nors vikšriukas neskraido, dar nereiškia, kad jis nereikšmingas. Reikia visom keturiom stumti Šiaulių universiteto reikalus. Kur jei ne šiame universitete reikia pradėti mokyti, kaip atrodo žmogus. Kad žmogus nesibaigia ties jo oda ar plaukais. Gal tada senjorui pasidarys aiškiau, kodėl reikia laikytis kokio 2 metrų atstumo nuo senjoritos, kad virusinis snaiperis prie jo neprišoktų :))
miestietis    Šeš, 2020-04-18 / 11:51

In reply to by Emilija

Gerai, kad jums rūpi mūsų miesto Alma Mater, o aš geriau jau būsiu nepopuliarus, nei nenutylėsiu, jog labai bijau, kad tų dėstytojų čia kiek solidesnių ar kiek beliko. Kas buvo geidžiami rinkos, tas jau emigravo į didesnių miestų universitetus, o kas metams bėgant turi natūraliai atsisveikinti su dėstytojo darbu, o jaunimo iš vietos irgi neparuošta. Tokie laikai, kokie buvo prieš 20 metų, tai tikrai nebegrįš, kur puikiai atsimenu, kuomet tik pabaigusiam studenčiokui jau kitą dieną buvo siūloma dirbti dėstytoju, be jokio natūralaus žinių prikaupimo, tiesiog, eini ir jau mokini kitus. Tai taip ir nusivažiavom su kiekybinių diplomuotųjų tiražavimu. Tikiu, kad VU šioje srityje padarys reikalingas reformas.
    Šeš, 2020-04-18 / 12:39

In reply to by miestietis

nežinau, ar tu nuobodus ir neįdomus dėl savo tėvų (genų) ar dėl turėtų mokytojų. Tėvų nepakeisime, bet dėl pradinių klasių mokytojų reikia pasistengti. Bet čia valstybės reikalas, o ne ŠU. VU turi sulaukti kūrybiško jaunimo. O pradžią daro pradinių klasių mokytojai.
Stasė    Šeš, 2020-04-18 / 11:17
Nu ka, eilinis saves pasikilojimas..........ir viskas. Patys pasigyre, patys pasitvirtino. Tiesiog nuostabu, varom pirmyn i niekur.....
Tamstos    Šeš, 2020-04-18 / 11:18
Jei šis meras ir jo komanda yra aferistai. Tai va tie tai buvo skaistuoliai "https://www.tv3.lt/naujiena/lietuva/710310/siauliu-miesto-biudzeta-slegia-senos-skolos" Tiesiog buvo puikūs vadovai. Tais laikais. Aš kalbu argumentais. O Kur jūsų argumentai? Vadinti aferistais ir kitais sinonimais,be įrodymų. Tai nei šis,nei tas...
Tamsta    Šeš, 2020-04-18 / 13:56

In reply to by Tamstos

Gal ne aferistai, bet Kluonai tai iš didžiosios raidės. Ypač meras. Su savo blitz apklausomis asmeniniame (!) feisbuke, kur visi, turintys kitokią nuomonę, užblokuoti (ko verta tokia apklausa?), su savo nesąmoningai nusikalbėjimais, kai gatvių priežiūra suveliama su neįtikusiais politikais, su savo neadekvačiais spaudos vertinimais, su savo džiūgaujančiais pachalujais, kuriems net mažiausia kritika sukelia beprasmių komentarų bangą vien tik noriny dar kartą pagarbinti vaduką. Pasiskaitykit, ko verta vien ataskaitos "įžanga", primenanti SSKP su važiavimų patosą... Įvaizdžio specialistas? Čia jūs rimtai? Nebent kažkam prireikė darbo vietos...
Tamsta    Šeš, 2020-04-18 / 14:12

In reply to by Tamsta

Žiūrėsim ką kalbėsi,kai Šiaulių oro uoste leisis lėktuvai remontui ar šiaip. Vien tik mero pastangomis jis įgauna pagreitį(oro uostas). Ir tikiu,kad dar daugiau investuotoju ateis į jį. Gera vieta ir ypač geras nusileidimo ir pakilimo takas. Ko trūksta kitiems Lietuvos oro uostams. Ypač,kaip LEZ visai šalia. Atsiveria tokios galimybės,kad ne vienam oro uostui Lietuvoje galima nušluostyti nosį....
Žiūrėsim žiūrėsim    Šeš, 2020-04-18 / 14:57

In reply to by Tamsta

Kaip ir per kiek laiko tie 10 milijonų atsipirks. Niekur nematėm skaičiavimų. Meras graudžiai verkė, kad dėl nekertamų medžių praras mokyklas ir viešąsias paslaigas. O kiek ir ko praras šiuo atveju? Ir atsitik tu man taip - krizė kieme, pinigų nėra, o "projektų" užsukta dešimtys. Naujos trinkelės investuotojų nepritrauks.
Tamsta    Šeš, 2020-04-18 / 16:03

In reply to by Žiūrėsim žiūrėsim

Jau ir dabar atsiperka. Stovi lėktuvai ir vien už tai yra mokama. 15 lėktuvų tik nežinau kiek į dieną moka. Bet tikrai ne kapeikas. Kokia dar krizė? Buvo krizė Šiaulių mieste 25m. Kai miestas visiškai buvo apleistas ir netvarkomas.
Tamsta tamsta    Šeš, 2020-04-18 / 16:12

In reply to by Tamsta

Tai, kad dabar ten oro uostas ir lėktuvai stovi, - ne Visocko nuopelnas. Ir tam nereikia 10 milijonų. O jie ten stovi todėl, kad krizė (tik visiškas šiaulietis gali to nematyti) , ir, jei pasaulis greitai neatsigaus, tai Šiauliai taip ir liks pigių lėktuvų kapinynu.
Tamsta    Šeš, 2020-04-18 / 17:06

In reply to by Tamsta tamsta

Kažkas norėjo jį uždaryti visai. 90% diskutavo čia. Uždaryti,kam jis reikalingas. Žiemelio įmonė nuo nulio pastatė Rusijoje didžiuli oro uostą. Per kiek tai metų. O Šiauliams ir "Nato" užkliuvo tai ir nuplaukė didelė investicija. KRIZĖ Šiauliuose buvo 25m. dar kartą kartoju. Kapinynas? Nuo kada Lėktuvas Pigus daiktas. Būk ramus. Pasaulis tikrai greitai atsigaus.
:(    Šeš, 2020-04-18 / 17:17

In reply to by Tamsta

Šiauliai, Visocko žodžiais, greitai atsigauti nežada, todėl poros projektų jau atsisako. Pasirodo, 5 milijonai jau bus dideli pinigai. Matyt, merukas apie greitą atsigavimą nežino. :( Sorriuks, norėjau pasakyt "pigus kapinynas", o ne pigūs lėktuvai.
Tamsta    Šeš, 2020-04-18 / 18:32

In reply to by Niu

Jei pastatas "Saulė" butų avarinės būklės. Tiek renginių į priekį nebūtų suplanuota. Pažiūrėjau Saulė.lt Oho kiek renginių,spektaklių... Tik dėl karantino atšaukta...
Tamsta    Šeš, 2020-04-18 / 16:11

In reply to by To tamsta

Ne visa gyvenimą buvo geras. Nori,kad be investicijų oro uostas veiktų. Taip būna tik pasakose. Tik atėjus "Nato" Truputi atnaujino pakilimo taką ir tuom užsibaigė investicijos į Šį oro uostą...
Tamsta :(    Šeš, 2020-04-18 / 16:21

In reply to by Tamsta

Šitas oro uostas kol kas reikalingas tik Šiauliams. Aišku, jeigu sukišti tokius mokesčių mokėtojų pinigus, tai gal ateityje jis galėtų veikti. Jei paklausti kokio alytiškio, ar jis nori investuoti į Šiaulius, kažin koks atsakymas būtų. Norite oro uosto, tai savo pinigus miestas ir tegu investuoja. Neturit tiek, kodėl tai turi tapti visos Lietuvos reikalu?
Tamsta    Šeš, 2020-04-18 / 17:22

In reply to by Tamsta :(

O tai kodėl Šiaulių"Toksika" degina padangas Alytaus. Galėjo pasiųsti juos po velnių. Taip,kad Alytus skolingas Šiauliams. Vienintelė "Toksika" Padėjo. O ir "Toksiką",kažkas norėjo uždaryti. Ne ateityje jis veiks,o jau už metų pradės remontuoti lėktuvus. Aišku Vilnius,Kaunas ir Palanga prieš visą reikalą. Vieną kartą sukišus. Daugiau,gal 10metų nereiks kišti,o miesto biudžetas po truputi pilnės,nes EU greitai pinigai baigsis.
Tamsta    Šeš, 2020-04-18 / 18:40

In reply to by A

Nereikia čia prie kiekvieno žodžio kabinėtis. A nuo ko pilnėja biudžetai Vilniaus,Kauno,Palangos miesto? Mano nuomone. Didesnis biznis Lėktuvus sutvarkyti,nei keleivius skraidinti....
vida    Šeš, 2020-04-18 / 15:44
man tai jis panašus į mano 13- metį sūnėną.Močiutė jam įkalbėjo, kad yra genialus ir gražus , o kas mano kitaip, yra pavyduoliai. Jeigu kas nors bando sukritikuoti jo vaikiškus svaičiojimus ir išsišokimus, sūnėnas pradeda verkti ir pulti ant visų , aiškinti, kad čia senelio, nepritariančio močiutės linijai, provokacija. Jo poziciją visada palaiko būrelis jaunesnių pusseserių, pasiryžusių už saldainį visus išdėti į šuns dienas, net neįsigilinus į esmę. Vis galvojau ir jaudinausi, kas iš jo išaugs. Bet matyt būgštauju be reikalo - bus meras
Galima pridėti    Šeš, 2020-04-18 / 16:33

In reply to by vida

Kad ne tik pusseserės, bet ir nuolatiniai namų svečiai ir pasekėjai kaimynų mindaugėliai ir antanėliai, kuriems vaikiuks ne tik saldainių duoda, bet ir savo smėlio dėžėje pažaisti leidžia. Kas kad nėr ką į temą pasakyti.
Jei ką    Šeš, 2020-04-18 / 20:05
logotipas įvaizdžiui užsakytas ir padarytas 2000 metais :) Jau 20 metų jis veikia :)
kukis    Šeš, 2020-04-18 / 22:56
Meras - Saulė nelyskite prie jo tamsybių gaivalai. Jis šventas. Aleliuja
Niu    Sek, 2020-04-19 / 02:07
Mindaugėlis ž puikiai šiandien ne kuriose diskusijose pasirodė. Įlindo nekviečiamas, mėgino meruko stiliumi apie bele ką padiskutuoti, kol paaiškėjo, jog jam atlyginimą šventa dvasia moka. Tada galų gale suprato, apie ką diskusija vyksta, ir staigiai patapo korona viruso ir ėminių ekspertu "viskas bus gerai". Tokia tad visa mero kariauna...
Arūnas Petraitis    Sek, 2020-04-19 / 06:23
Ataskaitose nieko nerašoma apie kenkiančius "kontrrevoliucionierius" ir kovą su jais. Mat šie turi nuomonę, kuri kartais nesutampa su mero ("kas ne su mumis, tas prieš mus"), todėl FB yra blokuojami naudojant bolševikinės diktatūros metodus.
Daivis    Sek, 2020-04-19 / 08:02
infantilus meras ir aferistas direktorius, kuris tik pagal senatį pabėgo nuo kalėjimo, už Mažeikių pardavimą Williamsui.
Tinkamas    Sek, 2020-04-19 / 10:26
Visockui tinkamas..pasakyk kas tavo draugas ir aš pasakysiu kas tu...
L. Pilietis    Sek, 2020-04-19 / 18:24
Viena draugė taikliai pasakė, kad tokiam merui "meraut" tik sodų bendrijoj. Stulpą įkelt, medį sodint, centus paskirstyt žmogus puikus, tik ne miestui. Nes miestas jam kaip sodų bendrija, dar blogiau – kaip kiemas, kur tvarkosi, kaip nori. Putinas faktiškai. Dabar visi jam amsintys... Daugelis gauna algas iš miesto biudžeto, tai nekeista, kad amsi.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.