Areštinę palikęs Kelmės meras nušalintas nuo pareigų

Pauliaus JANKŪNO nuotr.
Kelmės rajono meras Vaclovas Andrulis, dvi paras praleidęs Šiaulių apskrities policijos areštinėje, vakar rytą paleistas.
Šiandien rytą, kelios minutės po pusės devintos, korupciniu nusikaltimu įtariamas 57-erių Kelmės rajono meras Vaclovas Andrulis paliko Šiaulių apskrities policijos areštinę. Jam įteiktas rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

V. Andrulį iš Purienų gatvėje esančio policijos komisariato pasiėmė jo gynėjas, vilnietis „Cobalt“ kontoros advokatas, buvęs šiuo metu už korupcinį nusikaltimą teisiamo politiko Eligijaus Masiulio gynėjas Mindaugas Bliuvas.

Advokatas prabangiu „Porsche“ visureigiu nuvežė į Šiaulių apylinkės teismą. Čia svarstytas Šiaulių apygardos prokuratūros prašymas nušalinti įtariamuoju tapusį V. Andrulį nuo mero pareigų maksimaliam laikotarpiui – pusei metų.

Savo prašymą prokurorai motyvavo tuo, kad nusikaltimas, kuriuo įtariamas Kelmės rajono vadovas, tiesiogiai susijęs su jo pareigomis ir su jomis susijusiais įgaliojimais.

Be to, V. Andrulis, likdamas poste, galėtų daryti įtaką savo pavaldiniams bei kitiems asmenims, kurie gali būti apklausiami tyrimo metu. Arba kitaip trukdyti vykstančiam ikiteisminiam tyrimui.

Teismas prokuratūros prašymą nušalinti merą nuo pareigų tenkino.

Žurnalistų kalbinamas įtariamasis, nei išėjęs iš policijos areštinės, nei prieš teismo posėdį, nei po jo, situacijos nekomentavo.

„Šiaulių krašto“ žiniomis, kaltės dėl nusikaltimo, kuriuo yra įtariamas, V. Andrulis nepripažįsta.

Komentarai

palikis    Ket, 2020-05-21 / 13:50
ale tas makliorius gerai babkiu pritvinkes,jei ana toks pats makliorius prabangiu limuzinu tarabanija po Lietuva kaip VIP.pas Putina jau seniai visokie ten gubernatoriai maklioriai po narais tupi,ale nabagej Lietuvoj kol kas-anei vienas.....
Dar vienas Lietuvos meras užkardytas    Ket, 2020-05-21 / 15:21
Dar vienas Lietuvos meras užkardytas. O Šiaulių meras Visockas dirba sąžiningai, pagal programą: "Nežadu nieko, išskyrus sąžiningą darbą."
editukei    Ket, 2020-05-21 / 20:34

In reply to by Dar vienas Lietuvos meras užkardytas

Užimti kėdę, dar nereiškia protingai dirbti. Terminą ramiai atsėdėti už algą nieko nežadant ir nieko nesiekiant nėra sunku. Ar ir tai jau darosi sunku, nes aplinka kalta?
ateities Lietuva    Pen, 2020-05-22 / 11:09
Koks protingas ir perspektyvus Kelmės rajono meras V.Andrulis nekaltai buvo apšmeižtas niekingų asmenų. Partijos bendražygiai, dar nuo tų laikų kai ir tada dirbo Lietuvai, surėmę pečius neleis suniekinti būsimojo kandidato į Seimą. Partiniai išbandymai kiekvieną diena užgrūdino ateities kovoms dėl krašto gerovės.
Ramus    Šeš, 2020-05-23 / 09:45
Kažin ar dabar Ūksas nupuls nugriauti ,,sovietinio karinio komisariato pastato", kuris yra paveldo statinys?
Jonas    Šeš, 2020-05-23 / 21:41
Gal ūksas imsis pertvarkos kazkokios, o tai per visur kelme nustekenta paskutinej vietoj kodel neleido užsienio imonem kurtis? Per mazai merui pasiūle? Dabar ausku kodel pasirinko akmene birzus kiek darbo vietų o kekmei nereikia ziauru bet uksas per skystos.blauzdeles.andrulio pakalikai neklausys

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.