Senolė sumušta dėl 50 centų

ŠAT nuotr.
Šiaulių apylinkės teismo Kelmės rūmuose paskelbtas nuosprendis plėšimą įvykdžiusiam vietos gyventojui.
Šiaulių apylinkės teismo Kelmės rūmai padėjo tašką brutaliame nusikaltime. Garbaus amžiaus moterį apiplėšęs Kelmės rajono gyventojas 53 metų Povilas Šležas pataisos namuose kalės ketverius metus. Nukentėjusiajai plėšikas turės padengti 3 000 eurų neturtinę ir 60 eurų turtinę žalas.

Bylos nagrinėjimo metu P. Šležas kaltės nepripažino, keitė parodymus ir taip siekė suklaidinti teismą. Tačiau, anot teismo, vyro kaltė visiškai įrodyta.

Kaltinamasis yra keturis kartus teistas, iš jų – tris kartus už smurtinius nusikaltimus. Nusikalstamą veiką vyras padarė praėjus keturiems mėnesiams po grįžimo iš įkalinimo įstaigos. Anot teisėjos baudžiamąją bylą nagrinėjusios Kelmės rūmų teisėjos Laimos Borkovskienės, tai parodo kaltinamojo nenorą keistis, jo agresyvumą, todėl jis turi būti izoliuotas nuo visuomenės.

Kelmės rajono gyventojas daug kartų baustas administracine tvarka, nedirba ir nėra registruotas Užimtumo tarnyboje, neturi nuolatinės gyvenamosios vietos.

P. Šležas į senolės namus įsibrovė 2019 metų spalio pabaigoje, apie 20 valandą. Užpuolikas išdaužė keturis langų stiklus ir į gyvenamąjį namą įlipo pro langą.

Parvertęs nukentėjusiąją ant grindų, įsibrovėlis ją mušė kumščiais į veidą, nugarą, sėdmenis, kojas.

Moteris priešinosi ir ėmė šauktis pagalbos. Tuomet kaltinamasis, uždėjęs nukentėjusiajai ant burnos ranką ir drabužius, dusino ją bei reikalavo atiduoti pinigus. Užpuolikas pagrobė 50 centų.

Nukentėjusiajai sutrikdyta sveikata.