Saviizoliacijos pažeidimų – gausybė

Autorės nuotr.
Policija prašo gyventojų, jei jau atsirado būtinybė išeiti iš namų, būtinai užsidėti veido kaukę.
Per tris savaitgalio dienas Šiaulių apskrities policijos dėmesio sulaukė 23 pranešimų apie karantino sąlygų nesilaikymą: 12 – iš Šiaulių miesto, 4 – iš Radviliškio rajono, po 2 – iš Šiaulių, Pakruojo ir Raseinių rajonų, vieno – iš Joniškio rajono.

Daugiausiai pranešimų buvo sulaukta šeštadienį. Pavasario šilumai neatsispyrė daug žmonių, nors išvakarėse ir tą pačią dieną karantino sąlygomis gyvenančios Lietuvos per visus žiniasklaidos kanalus buvo prašoma likti namuose. Rėkyvos gyventojai į policiją kreipėsi, baisėdamiesi jaunimo elgesiu už buvusios padangų gamyklos. Čia susirinkusi grupė linksminosi šūkaudama, kad jiems „vienodai ta korona“.

Įspėti policijos pareigūnų jaunuoliai išsiskirstė. Būtų gerai, kad jie būtų dar ir suvokę, kad šis pareigūnų perspėjimas nėra jų laisvės varžymas, o jų apsauga nuo koronos viruso, kuris sparčiai plinta žmonių susibūrimo vietose.

Joniškio rajone, prie Mūšos tyrelio pažintinio tako, policijos pareigūnai rado apie 30 automobilių, kuriais atvykę lankytojai būreliais buvo pasklidę po teritoriją. Patruliams teko įtikinėti žmones nesiburiuoti ir išsiskirstyti po namus.

Radviliškio rajone, Beinoravos kaime, muzika ir juokas sklido iš senosios dvarvietės. Iki atvykstant policijos pareigūnams, jaunimas spėjo išsiskirstyti.

Šiauliuose, prie prekybos centrų esančiose automobilių stovėjimo aikštelėse, buvo išskaidyta ne viena prie automobilių stoviniuojanti jaunimo grupelė.

Į viešosiose vietose besiburiuojančius žmonių kontrolę buvo įsijungę ir Šaulių sąjungos nariai bei Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Civilinės saugos ir teisėtvarkos bei Miesto koordinavimo skyriaus specialistai. Iš pastarųjų buvo gauta informacija, kad jie, tikrindami asmenis, kurie privalo laikytis saviizoliacijos (yra raštiškai įsipareigoję), dviejų asmenų saviizoliacijos vietose nerado.

Su Šiauliuose, K. Donelaičio gatvėje, gyvenusiu vyru policijos pareigūnai bandė susisiekti telefonu, tačiau juo atsiliepė kitas vyras, kuris paaiškino, kad saviizoliacijoje būti turintis vyras neturi mobilaus ryšio telefono, tad nurodė jo. Kur šiuo metu gali būti kontroliuojamas vyras, pašnekovas nežinojo.

Nerasta ir Šiauliuose, Dainų gatvėje, saviizoliacijoje turėjusi būti iš užsienio grįžusi mergina. Jos mobilusis telefonas buvo išjungtas.

Kartais keistai žmonės suvokia saviizoliacijos prasmę. Štai Šiaulių rajone, Ginkūnuose, viešbutyje, saviizoliacijos tikslu apgyvendintas vyras izoliacijoje išbuvo tik porą valandų ir išpėdino į šalia esančią parduotuvę cigarečių.

Parėjusį jį pasitiko pareigūnai, kurie pasirašytinai supažindino su atsakomybe dėl karantino sąlygų nelaikymo.

Policija gavo informacijos, kad Šiauliuose, Vilniaus gatvėje, saviizoliacijoje gyvenančiam vaikinui artimieji kasdien atveža maisto, ir palieka už durų. Tuo tarpu jaunuolis sotus ir laimingas eina gastrolių į miestą.

Nerimą kelia pranešimai, kad iš užsienio grįžę artimieji apsigyvena savo šeimose, o kartu gyvenantys jų šeimos nariai eina į darbą. Štai iš Radviliškio rajono pasiekė žinia, kad vienos kaimo gyventojos sūnus grįžo iš Didžiosios Britanijos, o jo motina eina dirbti į kaimo parduotuvę ir kasdien kontaktuoja su daug žmonių.

Anot policijos, pasirodo, kad kontrolės kai kuriems suaugusiesiems reikia dar daugiau, negu vaikams. Nesusivokiančių žmonių aplink gausu, tad pareigūnai ragina saugotis ir kuo mažiau eiti iš namų. O jei prireikė į viešumą, nepamiršti kaukės.

Komentarai

Liūdna    Ant, 2020-03-31 / 11:07
Liūdna, kad Lietuvoje tiek valkatų, degradavusių padugnių, kaip Skvernelis yra pasakęs, jog net žmonėmis negalima jų pavadinti... Ir ko gero, jie visi grįžę iš užsienio, pabėgę kaip žiurkės iš skęstančio laivo, ten nedirbę, galbūt vagiliavę, ten nepritapę. Sąžiningi ir užsienyje dirbantys liko savo vietose.
Zosia is Aukstelkes    Ant, 2020-03-31 / 11:34
tai kad ir ponas Siauliu meras savizoliavos 16diena ,bet paskui feisbuke parase kad 23d - jau po 7 dienu ejo i krautuve nors is saviizoliacijos niekur neiti negalima 14dienu
miestietis    Ant, 2020-03-31 / 11:41
Nežinau ar čia fatališkas sutapimas ar ne, bet esu ir girdėjęs, o ir pats pavartojęs tokį įsireiškimą, nukreiptą į varginantį žmogų- eik tu korone, korone. Vot kaip kartais nutinka mistiškai.
Birutė    Ant, 2020-03-31 / 12:21
25d. įzoliuotus viešbučiuose užrakino, ir nebuvo jokių galimybių net į koridorių išeiti. Tai iš kur tas ,,gerumas,, dabar, kad net į parduotuvę pavyksta išeiti. Tokius reikia ne tik užrakinti, jie kelia grėsmę aptarnaujantiems. Negalvojau, kad Lietuvoje tiek psichiškai nesveikų žmonių.
bate    Ant, 2020-03-31 / 19:58
o tai kiap sužinoti kas turi karantinuotis? iš kažkur gryžta žmonės, o mes tai nežinom iš kur jis gryžo, ar jis turi karantinuotis ar lakstyti po miestelius....
Oi...    Tre, 2020-04-01 / 08:46

In reply to by bate

Kaip sužinoti? O ar neteko turint nedarbingumo pažymą išvykti į užsienį savaitei? Grįžti - ir SODRA nebemoka pinigų. Viskas yra matoma. Svarbiau būtų galbūt žinoti ar dezinfekcines priemones gamina iš naujo spirito, ar iš muitinės sandėliuose esančio konfiskuoto kontrabandinio? Kiek ten jo buvo prikonfiskuota po to kai Lietuvą paliko okupacinė kariuomenė? Ir kam pinigai nueina, ar koronei naikinti, ar dar kai kam? Bet ir tai nesvarbu, kaip nesvarbu yra kad pilnos šiukšliadėžės būdavo išrūkytų kontrabandinių cigarečių pakelių pasak tam tikrų tyrėjų. Abu tie produktai juk ne narkotinės medžiagos, kurias tikrai saugojo ir naikino sąžiningiausi pareigūnai. Mums, eiliniams piliečiams dabar svarbiau yra išmokti nusičiaudėti į rankovės vidinę pusę, bandžiau - sudėtinga. Gyvenimas eina pagal seniai atrastus dėsnius, niekas niekur nedingsta ir iš nieko neatsiranda, kiekvienam savo - tiesa?
tam oi    Tre, 2020-04-01 / 20:04

In reply to by Oi...

neteko važinėtis nei per biuletenį, nei be biuletenio. Ir aš nežinau ką ten sodra mato ir ko nemato. Aš paklausiau normalaus klausimo, nes gyvenu daugebutyje, kur matau žmonių, kurie buvo išvykę dirbti gal į užsienį, gal į kitą miestą, o gal keliavo....dabar sugryžo. Tai ir kyla natūralus klausimas. O tu čia rašai kažkokias nesąmones. Matyt, kad jau nebe ta zaraza sergi... Ir kaip taip reik nukvakusiu būt,,,,

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.