Saviizoliacijos pažeidimų – gausybė

Autorės nuotr.
Policija prašo gyventojų, jei jau atsirado būtinybė išeiti iš namų, būtinai užsidėti veido kaukę.
Per tris savaitgalio dienas Šiaulių apskrities policijos dėmesio sulaukė 23 pranešimų apie karantino sąlygų nesilaikymą: 12 – iš Šiaulių miesto, 4 – iš Radviliškio rajono, po 2 – iš Šiaulių, Pakruojo ir Raseinių rajonų, vieno – iš Joniškio rajono.

Daugiausiai pranešimų buvo sulaukta šeštadienį. Pavasario šilumai neatsispyrė daug žmonių, nors išvakarėse ir tą pačią dieną karantino sąlygomis gyvenančios Lietuvos per visus žiniasklaidos kanalus buvo prašoma likti namuose. Rėkyvos gyventojai į policiją kreipėsi, baisėdamiesi jaunimo elgesiu už buvusios padangų gamyklos. Čia susirinkusi grupė linksminosi šūkaudama, kad jiems „vienodai ta korona“.

Įspėti policijos pareigūnų jaunuoliai išsiskirstė. Būtų gerai, kad jie būtų dar ir suvokę, kad šis pareigūnų perspėjimas nėra jų laisvės varžymas, o jų apsauga nuo koronos viruso, kuris sparčiai plinta žmonių susibūrimo vietose.

Joniškio rajone, prie Mūšos tyrelio pažintinio tako, policijos pareigūnai rado apie 30 automobilių, kuriais atvykę lankytojai būreliais buvo pasklidę po teritoriją. Patruliams teko įtikinėti žmones nesiburiuoti ir išsiskirstyti po namus.

Radviliškio rajone, Beinoravos kaime, muzika ir juokas sklido iš senosios dvarvietės. Iki atvykstant policijos pareigūnams, jaunimas spėjo išsiskirstyti.

Šiauliuose, prie prekybos centrų esančiose automobilių stovėjimo aikštelėse, buvo išskaidyta ne viena prie automobilių stoviniuojanti jaunimo grupelė.

Į viešosiose vietose besiburiuojančius žmonių kontrolę buvo įsijungę ir Šaulių sąjungos nariai bei Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Civilinės saugos ir teisėtvarkos bei Miesto koordinavimo skyriaus specialistai. Iš pastarųjų buvo gauta informacija, kad jie, tikrindami asmenis, kurie privalo laikytis saviizoliacijos (yra raštiškai įsipareigoję), dviejų asmenų saviizoliacijos vietose nerado.

Su Šiauliuose, K. Donelaičio gatvėje, gyvenusiu vyru policijos pareigūnai bandė susisiekti telefonu, tačiau juo atsiliepė kitas vyras, kuris paaiškino, kad saviizoliacijoje būti turintis vyras neturi mobilaus ryšio telefono, tad nurodė jo. Kur šiuo metu gali būti kontroliuojamas vyras, pašnekovas nežinojo.

Nerasta ir Šiauliuose, Dainų gatvėje, saviizoliacijoje turėjusi būti iš užsienio grįžusi mergina. Jos mobilusis telefonas buvo išjungtas.

Kartais keistai žmonės suvokia saviizoliacijos prasmę. Štai Šiaulių rajone, Ginkūnuose, viešbutyje, saviizoliacijos tikslu apgyvendintas vyras izoliacijoje išbuvo tik porą valandų ir išpėdino į šalia esančią parduotuvę cigarečių.

Parėjusį jį pasitiko pareigūnai, kurie pasirašytinai supažindino su atsakomybe dėl karantino sąlygų nelaikymo.

Policija gavo informacijos, kad Šiauliuose, Vilniaus gatvėje, saviizoliacijoje gyvenančiam vaikinui artimieji kasdien atveža maisto, ir palieka už durų. Tuo tarpu jaunuolis sotus ir laimingas eina gastrolių į miestą.

Nerimą kelia pranešimai, kad iš užsienio grįžę artimieji apsigyvena savo šeimose, o kartu gyvenantys jų šeimos nariai eina į darbą. Štai iš Radviliškio rajono pasiekė žinia, kad vienos kaimo gyventojos sūnus grįžo iš Didžiosios Britanijos, o jo motina eina dirbti į kaimo parduotuvę ir kasdien kontaktuoja su daug žmonių.

Anot policijos, pasirodo, kad kontrolės kai kuriems suaugusiesiems reikia dar daugiau, negu vaikams. Nesusivokiančių žmonių aplink gausu, tad pareigūnai ragina saugotis ir kuo mažiau eiti iš namų. O jei prireikė į viešumą, nepamiršti kaukės.