Nuteistas COVID-19 sirgęs ir izoliacijos nesilaikęs vyras

Asociatyvi nuotr.
Saviizoliacijos nesilaikiusiam vyrui teismas skyrė pusės metų laisvės apribojimą.
Kelmės gyventojas 52 metų Alvydas Zakarauskas, sirgęs COVID-19 liga ir nesilaikęs saviizoliacijos bei automobiliu važiavęs į Šiaulius, Šiaulių apylinkės teismo Kelmės rūmuose išgirdo sprendimą. Priimtu baudžiamuoju įsakymu vyrui skirtas laisvės apribojimas pusei metų.

Teismas konstatavo, kad nesilaikydamas saviizoliacijos kaltinamasis kėlė pavojų kitiems asmenims užsikrėsti ypač pavojinga liga. Byloje esantys įrodymai patvirtina, kad policijos pareigūnams tikrinant, ar A. Zakarauskas laikosi saviizoliacijos reikalavimų, namuose jo nerado.

Kelmiškis prisipažino, kad tuo metu buvo išvykęs į Šiaulius.

Kaltinamojo atsakomybę lengvinanti aplinkybė yra ta, kad jis pripažino ir nuoširdžiai gailisi. Jo atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

Bylos duomenimis, A. Zakarauskas, sirgdamas COVID-19 liga ir turėdamas izoliuotis savo namuose, buvo išvykęs. 2020 metų spalio 10 dieną, 13 minučių po vidurdienio, policijos pareigūnai A. Zakarausko namuose nerado. Tokiu būdu, anot teismo, kaltinamasis kėlė pavojų kitiems asmenims užsikrėsti. Vyras buvo išvykęs į Šiaulius prasiblaškyti, pasivažinėti, tačiau, kaip pats nurodė, Šiauliuose iš automobilio išlipęs nebuvo ir su kitais asmenimis nebendravo.

Liudytojai matė, kaip COVID-19 liga sergantis kaimynas išvyko automobiliu, vėliau grįžo namo. Iš namų išvykstantį vyrą matė ne tik spalio 10-ąją, bet ir spalio 11-ąją, spalio 12-ąją.

Žmonės sergantį kelmiškį daugiabučio kieme matė be medicininės kaukės. Liudytojai nurodė, kad spalio 10-ąją jis kieme vedžiojo šunį.