R. Lingienė: švelnėja 14 dienų saviizoliacijos sąlygos

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė pranešė, kad nuo šiol grįžusiems iš užsienio nebebus atliekamas testas dėl COVID-19. Taip pat asmenims, kuriems privaloma 14 dienų izoliacija, galės nutolti nuo namų ne daugiau nei vieną kilometrą.

„Noriu priminti dar visiems, kad grįžtant iš užsienio jokiais atvejais laboratoriniai tyrimai dėl COVID-19 infekcijos nebebus daromi, taip pat į izoliavimosi vietą, jei reikia izoliuotis, asmenys gali vykti bet kokiu transportu. Savivaldybės transportas nebebus tam naudojamas. Taip pat palengvinta viena iš izoliavimo sąlygų. Asmenims, kurie turi izoliuotis grįžę iš užsienio, izoliacija tapo lengvesnė. Jie galės išeiti iš savo izoliavimosi vietos ir pasivaikščioti, nueiti tam tikrą atstumą ne daugiau kaip 1 kilometrą, bet jiems draudžiama eiti į masinių susibūrimų vietas. Tai yra į prekybos centrus, restoranus, kavines ir panašias vietas“, – sakė R. Lingienė.

Taip pat, pasak jos, nuo šiol grįžusieji iš užsienio galės izoliuotis su artimaisiais, tik bus reikalingas jų sutikimas.

„Dar viena naujovė, kad asmenims, kuriems reikalinga saviizoliacija, gali išskirtiniais atvejais izoliuotis ir su kitais šeimos nariais arba artimais asmenimis, kurie nekeliavo. Tik jiems reikės sutikti priimti šiuos asmenis, kurie grįžo iš užsienio“, – sakė ji.

 

R. Lingienė pranešė, kad kai kurie pagrindiniai COVID-19 ligos plitimo židiniai Lietuvoje yra suvaldyti.

„Buvęs protrūkis Respublikinėje Kauno ligoninėje yra suvaldytas. Paskutinis atvejis registruotas gegužės 8 dieną. VšĮ Klaipėdos universitetinėje ligoninėje buvęs protrūkis taip pat suvaldytas. Paskutinis atvejis – irgi gegužės 8 dieną. Dar vienas protrūkis suvaldytas Paliatyvios pagalbos ir šeimos sveikatos centre, taip pat esantis Klaipėdoje. Paskutinis atvejis čia fiksuotas gegužės 18 dieną, taigi šiandien yra lygiai 14 dienų nuo paskutinio atvejo.

Dar viena gera žinia, kad VšĮ Kartenos katalikiškosios palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje buvęs protrūkis taip pat suvaldytas, paskutinis atvejis irgi registruotas gegužės 8 dieną. Dar vienas atvejis suvaldytas Vilniaus apskrityje, tai yra „Senevita“, – pranešė R. Lingienė.