Politiko Petro Gražulio antrininkas nuteistas dėl narkotikų kontrabandos

Asociatyvi nuotr.
Šiaulių apygardos teismas paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį dėl narkotikų kontrabandos.
63 metų Petras Gražulis, kuris buvo kaltinamas neteisėtu narkotinių medžiagų kontrabanda turint tikslą jas platinti, Šiaulių apygardos teisme pripažintas kaltu.

Už padarytas nusikalstamas veikas teismas P. Gražulį (jo tapatybė neturi jokių sąsajų su Seimo nariu Petru Gražuliu, ir yra viso labo sutapimas – aut.past.) pripažino kaltu ir paskyrė jam vienu trečdali sumažintą galutinę bausmę – laisvės atėmimą 6 metams 4 mėnesiams.

Kaltinamojo atsakomybę lengvinančia aplinkybe teismas pripažino tai, kad P. Gražulis prisipažino padaręs nusikalstamas veikas ir nuoširdžiai gailisi.

Jo atsakomybę sunkinančia aplinkybe teismas pripažino tai, kad nusikaltimus padarė veikdamas bendrininkų grupe. Teismas pažymėjo, kad P. Gražulis nusikalstamas veikas padarė recidyvistas, ši aplinkybė teismo pripažinta kaltinamojo atsakomybę sunkinančia aplinkybe.

2019 metų lapkričio pabaigoje P. Gražulis, būdamas Ispanijos Karalystėje, su tyrimo metu nenustatytu asmeniu susitarė, kad šis už 2 000 eurų nupirks apie du kilogramus narkotinės medžiagos – kanapių, ir jas atgabens į Lietuvą.

Tų pačių metų pabaigoje brangus krovinys mikroautobusu buvo atvežtas į Lietuvą, į iš anksto sutartą vietą.

Tą pačią dieną P. Gražulis narkotikus parsivežė pas save į namus ir paslėpė juos dujų baliono viduje įrengtoje slėptuvėje.

2020 metų sausio 24 dieną dalį kanapių vyras į skolą už 4 000 eurų pardavė vienam asmeniui, likusią dalį kanapių laikė paslėptas, kol jas po kelių dienų per kratą jo namuose Mažeikiuose surado policijos pareigūnai.

Iš pradžių P. Gražulis kaltu prisipažino tik iš dalies, tačiau teisme vyras savo kaltę pripažino visiškai. Teismui jis sakė, jog už kvaišalus Ispanijos Karalystėje nepažįstamam vyrui sumokėjęs 2 800 eurų, o vėliau narkotikus pardavus planavo uždirbti 6 000 eurų. P. Gražulis aiškino, slėptuvę dujų balione įrengęs, kad kanapės neišgaruotų.

Teisme kaltinamasis labai apgailestavo, kad įsivėlė į šį nusikaltimą, anot jo, įtakos galėjo turėti ir artimo žmogaus netektis, jį patį užklupusios sunkios ligos. P. G. teismo prašė, kad būtų leista jam paskirtą bausmę atlikti Laisvės atėmimo vietų ligoninėje.

Bylą teismas išnagrinėjo sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka.

Vyras neseniai atliko bausmę taip pat už narkotikų laikymą, turint tikslą juos platinti.