Konspiracija kvaišalų pirkėjui nepadėjo

Policijos nuotr.
Slaptą planą, kaip parsiųsti kvaišalų, sugalvojęs šiaulietis neįvertino detalės, kad gali būti sulaikyta siunta.
Šiaulių apskrities policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai baigia narplioti baudžiamąją bylą, kurioje penkiskart anksčiau teistas 21-erių šiaulietis įtariamas narkotinių medžiagų kontrabanda ir neteisėtu jų disponavimu.

Į teismų maratoną šiaulietį įsuko priklausomybė narkotinėms ir psichotropinėms medžiagoms. Pirmą kartą su kvaišalais priklausomybę nuo jų turintis šiaulietis, tada dar nepilnametis, įkliuvo 2018 metais.

Toliau teistumai – vienas po kito. Visi jie – už neteisėtą disponavimą narkotinėmis medžiagomis, išskyrus vieną – už sukčiavimą.

Priešpaskutinį kartą dėl neteisėto disponavimo kvaišalais šiaulietis pričiuptas 2020 metų vasarą. Pamatęs, kad jo vairuojamą automobilį stabdo policijos pareigūnai, vaikinas nutarė nuo jų sprukti. Tačiau pasprukti nepavyko – pareigūnai sulaikytojo kelnių kišenėje rado paketėlį su kanapėmis. Teko stoti prieš teismą ne tik dėl kvaišalų, bet ir dėl nepaklusimo pareigūnų reikalavimui sustabdyti transporto priemonę, kuri, teismo sprendimu, vėliau buvo konfiskuota.

Atlikęs bausmę ir išėjęs į laisvę, šiaulietis po kelių dienų grįžo prie senų reikalų. Manydamas, kad internetu įsigyti psichotropines medžiagas bus saugu, jis apsiriko. Naudodami šiuolaikines technologijas ir tyrimo metodus, kriminalistai demaskavo vaikino nusikalstamą veiklą ir iš nelegalios apyvartos paėmė apie kilogramą mišinio su psichotropine medžiaga – amfetaminu.

Tyrimo metu išsiaiškinta, kad įtariamuoju tapęs šiaulietis amfetamino pardavėją susirado Vokietijoje, naudodamasis tamsiuoju internetu. Užsisakė kvaišalų apie kilogramą ir džiaugėsi radęs jų už labai patrauklią kainą. Vis tik vėliau paaiškėjo, kad džiaugtasi be reikalo, nes gautame kilograme miltelių gryno amfetamino tebuvo tik apie 60 gramų.

Konspiracijos tikslu pardavėjui šiaulietis buvo nurodęs ne savo, bet išgalvotus siuntos gavėjo Lietuvoje duomenis bei adresą ir vieno savo pažįstamo paprašė su Vokietijoje esančiu platintoju atsiskaityti kriptovaliuta. Tuo tikslu 620 eurų buvo iškeisti į bitkoinus.

Po sandorio pardavėjas siuntą su narkotikais išsiuntė per tarptautinių siuntų įmonę. Kai šiaulietis pagal sekimo numerį pamatė, kad siunta jau Lietuvoje, susisiekė su siuntų įmone ir paprašė, kad siuntos nurodytu adresu negabentų, o paliktų paštomate. Jos paimti šiaulietis pats nėjo, atsiuntė kitą asmenį.

Nepaisant didžiulės konspiracijos, pareigūnams pavyko surinkti pakankamai duomenų šiauliečio nusikalstamai veikai įrodyti. Praėjusių metų kovo 19 dieną įtariamasis buvo suimtas, o po trijų mėnesių jam skirta intensyvi priežiūra, tad dabar teismo laukia, nešiodamas apykoję. Vaikinui pareikšti įtarimai dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis ir jų kontrabandos, jis prisipažino įvykdęs nusikalstamą veiką.