Bėglys sučiuptas, įtariama, kad vairavo apsvaigęs

Policijos nuotr.
Nuo policijos pasprukti bandžiusiam vairuotojui to padaryti nepavyko – teks atsakyti.
Šiaulių rajone, Sauginiuose, gyvenantis 24 metų vaikinas, lapkričio 5-osios naktį paspendė sau spąstus, bandydamas pasprukti nuo policijos.

Įtariama, kad automobilį sauginiškis vairavo, apsvaigęs nuo narkotinių medžiagų. Už tai Administracinių nusižengimų kodeksas numato baudą nuo aštuonių šimtų iki vieno tūkstančio vieno šimto eurų ir teisės vairuoti transporto priemones atėmimą nuo vienų metų iki vienų metų šešių mėnesių. Siekdamas išvengti tokios nuobaudos, minėtas vaikinas spontaniškai apsisprendė jos ir susitikimo su pareigūnais išvengti.

Pamatęs savo kaime netikėtai pasirodžiusį policijos automobilį, jis savo BMW staiga pasuko į gretimą gatvelę. Tai policijos pareigūnams sukėlė įtarimą – nuspręsta patikrinti.

Sauginiškio BMW dideliu greičiu skriejo pirmyn, o į policijos tarnybinio automobilio šviesos bei garso signalus ir pareigūnų per garsiakalbį sakomą reikalavimą sustoti, vairuotojas nereagavo.

Staiga vienu metu jis sulėtino greitį. Tuo metu vyriausiasis patrulis pribėgo prie jo, tačiau automobilio durelių atidaryti nepavyko, nes jos buvo užrakintos. Išgirdęs pareigūno šūksnį „Stok! Policija!“, vaikinas tik papurtė galvą ir vėl numynė akceleratoriaus pedalą.

Sužinojęs apie nepaklūstantį reikalavimui sustabdyti transporto priemonę ir pavojingai didžiuliu greičiu ją vairuojantį vairuotoją, Šiaulių apskrities policijos budėtojas pareigūnams į pagalbą pasiuntė kitus mieste dirbusius ekipažus.

Netrukus bėglys buvo sustabdytas. Kadangi vairuotojas durelių atrakinti nesiteikė, pareigūnams teko išdaužti automobilio durelių stiklą ir jį jėga ištraukti iš salono.

Antrankiais surakintas vairuotojas buvo patikrintas dėl apsvaigimo nuo alkoholio. Alkoholio matuoklis parodė nulius, nors vaikino judesiai buvo nekoordinuoti. Įtarus, kad apsvaigimas – nuo narkotinių ar psichotropinių medžiagų, buvo nutarta vaikiną vežti į ligoninę patikrai.

Šiuo metu laukiama medikų išvadų. Nepaisant jų, vaikinui gresia daug didesnės sankcijos, negu būtų buvusios dėl vairavimo apsvaigus nuo narkotinių medžiagų.

Už tai, kad Šiaulių rajono gyventojas nepakluso teisėtam policijos pareigūnų reikalavimui sustabdyti transporto priemonę, Administracinių nusižengimų kodeksas numato baudą nuo aštuonių šimtų penkiasdešimt iki vieno tūkstančio dviejų šimtų eurų, teisės vairuoti transporto priemones atėmimą nuo trejų iki penkerių metų ir transporto priemonės konfiskavimą.