Po žeme slėptų kvaišalų nuslėpti nepavyko

Prokuratūros nuotr.
Anot tyrėjų, įtariamasis kvaišalus slėpė stikliniame inde, užkasęs jį į žemę.
Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Egidijus Kerys Šiaulių apygardos teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje du vyrai kaltinami neteisėtu psichotropinių medžiagų laikymu turint tikslą jas platinti. Vienas iš jų taip pat bus teisiamas ir dėl labai didelio kiekio psichotropinių medžiagų laikymo.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, vienas kaltinamųjų – 34-erių metų V. K. – praėjusių metų pavasarį už daugiau nei 2 tūkstančius eurų neteisėtai įgijo psichotropinių medžiagų – beveik 180 gramų amfetamino bei daugiau nei 14 gramų MDMA. Tyrimo metu paaiškėjo, jog V. K. šiuos kvaišalus nuo pašalinių akių slėpė originaliu būdu – įdėdamas juos į stiklinį indą ir užkasdamas po žeme miškelyje.

Remiantis tyrimo metu surinktais duomenimis, V. K. laikė ir dar daugiau kvaišalų – 11 folijos paketų su beveik 0,4 gramo amfetamino bei 25 tabletes su daugiau nei trim gramais MDMA. Įtariama, kad šias psichotropines medžiagas jis perdavė kitam bylos kaltinamajam – 30-mečiui J. V. – tolimesniam jų platinimui. Už tai J. V. bus patrauktas baudžiamojon atsakomybėn.

Kaltinamiesiems už neteisėtą psichotropinių medžiagų įgijimą, laikymą, gabenimą turint tikslą jas parduoti ar kitaip platinti gresia laisvės atėmimas nuo dviejų iki aštuonerių metų. Baudžiamasis kodeksas tam, kas neteisėtai įgijo, laikė, gabeno, pardavė ar kitaip platino labai didelį kiekį narkotinių ar psichotropinių medžiagų, numato laisvės atėmimą nuo dešimties iki penkiolikos metų.