Nužudymui išaiškinti užteko pusės paros

Šiaulių policijos nuotr.
Nužudymu įtariamą 28-erių vyrą Šiaulių apylinkės teismas leido suimti trims mėnesiams.
Šiaulių apskrities policijos Sunkių nusikaltimų tyrimo pareigūnams kartu su kolegomis per pusę paros pavyko sučiupti nužudymu įtariamą asmenį. Vasario 22-ąją Šiaulių apylinkės teismas trims mėnesiams sankcionavo 28 metų įtariamojo suėmimą.

Vasario 20-osios rytą Raseinių rajono, Ylių kaime, gyvenanti trylikametė netoli miškelio pamatė užklimpusį automobilį „VW Passat“ ir šalia gulintį negyvą vyrą.

Į įvykio vietą atskubėję policijos pareigūnai nustatė, kad tai 59 metų taksi vairuotojas. Jo kaklas buvo nubrozdintas. Kilo įtarimas, kad vyras nužudytas.

Pradėję ikiteisminį tyrimą dėl nužudymo, Šiaulių apskrities policijos Sunkių nusikaltimų tyrimo pareigūnai kartu su Raseinių kolegomis ir Kriminalistinių tyrimų tarnybos specialistais ėmėsi operatyvių veiksmų ir greitai išsiaiškino galimo įtariamojo tapatybę bei vyrą sulaikė.

28-erių sulaikytasis – teisėsaugai puikiai pažįstamas dėl savo kriminalinės praeities. Jis ne kartą teistas už vagystes, plėšimus, sukčiavimą ir kitus nusikaltimus.

Praėjusių metų rugsėjo pabaigoje vyras buvo paleistas iš pataisos namų po paskutinės bausmės atlikimo už 2018 metais padarytus plėšimus.

Vasario 19-osios vakarą, būdamas neblaivus, jis minėto taksisto paprašė iš Ariogalos nuvežti į Raseinius. Tačiau realiai vyras turėjo kitokių planų – žinodamas, kad taksi vairuotojas turi pinigų, nutarė juos pagrobti.

Įtariama, kad važiuojant įtariamasis pasmaugė vairuotoją, pagrobė apie 300 eurų ir, išstūmęs auką iš automobilio, nuvažiavo iki degalinės.

Čia jis pasitikslino, kokiu keliu reikėtų važiuoti, kad pasiektų Raseinių rajone gyvenantį savo pažįstamą. Paaiškėjo, kad jam reikia grįžti tuo pačiu keliu, kuriuo atvažiavo. Pravažiuodamas įvykio vietą, jis nutarė automobilio vis dėlto atsikratyti, ir paliko jį šalia gulinčio nužudytojo. Po to pėsčiomis patraukė pas savo pažįstamą ir su juo visą naktį girtavo.