Sugėrovo nužudymo byloje paskelbtas sprendimas: nusikaltimą įvykdė, bet ne dėl aukos seksualinės orientacijos

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Žudikai iš Kauno išgirdo apkaltinamąjį nuosprendį Šiaulių apygardos teisme.
Šiaulių apygardos teismas neviešame posėdyje paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje E. D. ir 16-metis buvo kaltinami itin žiauriu nužudymu siekiant išreikšti neapykantą dėl seksualinės orientacijos. Abu vyrai pripažinti kaltais.

Nepilnamečiui paskirtas laisvės atėmimas aštuonerius metus, E. D. kalės 10 metų.

Iš E. D. ir šešiolikmečio priteista 3 595 eurai Valstybinei ligonių kasai už nukentėjusiajam suteiktas sveikatos priežiūros paslaugas. Nepilnamečiui, neturinčiam turto ar uždarbio, žalą turės atlyginti jo įstatyminė atstovė – mama.

Bylą išnagrinėjęs teismas akcentavo, jog kaltinime nenurodyta, kokiu pagrindu konstatuota, kad teisiamieji smurtą prieš nukentėjusįjį naudojo dėl jo seksualinės orientacijos, todėl nusikalstamą veiką kvalifikuojanti aplinkybė, kad žmogus buvo nužudytas siekiant išreikšti neapykantą dėl seksualinės orientacijos, iš kaltinimo pašalinta.

Kaltinamųjų atsakomybę sunkinančia aplinkybe teismas pripažino tai, kad nusikaltimą jie padarė būdami apsvaigę nuo alkoholio.

Šis itin žiaurus nusikaltimas padarytas praėjusiųjų metų rugsėjo 21-osios naktį Kauno apskrityje esančiame viename kaime. Egzekucija surengta aukos namuose. Girti kaltinamieji, išgertuvių metu kilus konfliktui su namų šeimininku, tyčia panaudojo fizinį smurtą prieš nukentėjusįjį. Kaip vėliau konstatavo medicinos ekspertai, jaunam vyrui buvo suduota ne mažiau kaip 30 smūgių, iš kurių ne mažiau kaip 8 kartus į galvą, 10 smūgių į krūtinės ir pilvo sritis, 12 kartų smogta į kitas kūno vietas.

Egzekucija aukos namuose tęsėsi keletą valandų, tą laiką abu skriaudikai toliau gėrė.

E. D. per ikiteisminį tyrimą kaltę pripažino, tačiau kaip ir šešiolikmetis, jis neigė, jog vartojo narkotikus. Nepilnametis savo kaltę pripažino iš dalies. Abu kaltinamieji neneigė įvykio aplinkybių, tačiau veiksmų chronologijos, nusikaltimo detalių teigė negalintys prisiminti.

E. D. sakė, jog rytą pabudęs pamatė smarkiai sumuštą nukentėjusįjį ir kvietęs greitosios medicinos pagalbą. Kaltinamieji patvirtino, jog girdėję apie nukentėjusiojo netradicinę seksualinę orientaciją.