15-metės nužudymo byloje – kraupios detalės

Socialinio tinklo medž.
Panašu, kad sunkiam nusikaltimui buvo ruošiamasi.
Po pirmadienio vakarą Šiaulius ir Lietuvą sukrėtusio įvykio, kai viename Gegužių gatvės daugiabučio kieme, prie konteinerio, buvo rastas 15 metų paauglės kūnas su smurto žymėmis, žmonės kelia vis naujas įvykdyto žiauraus nusikaltimo versijas ir motyvus. Atsirado mačiusiųjų, kaip nuo daugiabučio nešamas kilimas, taip pat teigiančių, kad kompanija nužudymą planavo viešai, dar įvardijančių, kad pagrindinė nusikaltimo organizatorė – vos 14 metų mergina, supykusi dėl viliojamo draugo.
Šiandien nužudyta nepilnametė bus palaidota Ginkūnų kapinėse.

Buvo ruoštasi?

„Šiaulių krašte“ jau rašyta, kad Šiaulių apylinkės teismo teisėjas antradienį leido visus įtariamaisiais dėl nužudymo tapusius asmenis – du brolius ir jų draugą – bei vos 14 metų mergaitę suimti.

Žmonės kraupsta dėl to, kas nutiko, ir laukia teisėsaugos atsakymų: kas buvo šio nusikaltimo iniciatorius, ar nužudyta mergina nepatyrė lytinės prievartos? Šie ir kiti klausimai kyla pagrįstai – juolab kad vyriausias iš suimtųjų, 23 metų įtariamasis, kartą jau teistas už seksualinį nusikaltimą prieš mažametę.

Dabar jau aišku ir tai, kad visi įtariamieji, greičiausiai mėgindami nukreipti teisėsaugos dėmesį, patys atėjo prie atliekų konteinerio, kur buvo padėtas į kilimą suvyniotas aukos kūnas ir mėgino stebėtis dėl radinio, kraupti dėl to, ką mato. Kompanija nuo tų pačių konteinerių policijos buvo „surinkta“ ir išvežta į komisariatą apklausai, netrukus ketvertui buvo pareikšti įtarimai dėl žmogžudystės.

Aiškėja, kad sunkiu nusikaltimu įtariami asmenys juodais planais dalijosi ir socialiniuose tinkluose. Štai platformoje „Tik Tok“ – įrašas, kuriame matyti sportuojantys įtariamieji ir netrukus auka tapusi mergina, prie medžiagos komentaras: „Chill kmr. Vėliau eisim paną nužudyt“. Ar tai įrodymas, kad kraupiam nusikaltimui buvo ruoštasi ir apie jį atvirai viešai kalbėta, ar tai tik tokia forma reiškiamas internautų pyktis, turėtų paaiškėti atliekamo ikiteisminio tyrimo metu.

Kad 14-metė įtariamoji buvo pikta ant metais vyresnės feisbuko draugės, patvirtina ją pažinoję žmonės. Esą pyktis kilęs dėl vaikino, šioje byloje taip pat įtariamuoju 23 metų šiauliečio. Esą, surezgusi susidorojimo planą ir juo netgi pasidalijusi su pažįstama panele, kuriai rašė „nužudysime, ruošiamės jau“. 14-metė su konkurente gudriai susitaikė. Auka buvusi pakviesta į netrukus įtariamaisiais tapusių brolių namus, nugirdyta, paauglės laikinai išsiaiškinusios, susitaikiusios.

O paskui prasidėjusi kelias valandas trūkusi egzekucija. Esą jos iniciatorė buvo paauglė ir vienas iš suimtų vaikinų. Auka buvo daužoma plaktuku per galvą. Vėliau kūnas susuktas į čia pat patiestą kilimą ir išmestas pro langą, vėliau nutemptas prie konteinerio – kraujuotą pėdsaką aptiko policijos šuo.

Problemų buvo

Tiek gyventojai, pažinoję įtariamuosius ir nužudytąją, ties Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojai prabilo apie spragas šeimose.

Auka tapusi paauglė gyveno pas laikinuosius globėjus ir šių metų birželio 30 dieną iš jų namų pasišalino. Apie tai buvo informuota policija, paskelbta dingusiosios paieška.

15-metė nepasirodė ir Šiaulių miesto savivaldybės vaikų globos namuose, kur, teismo sprendimu, nuo liepos 1 dienos turėjo būti apgyvendinta.

Į minėtus namus ji į atkako tik liepos 4-ąją. Aiškino, kad tą laiką su drauge gyveno Zokniuose, apleistame name. Globos įstaiga apie paauglės atsiradimą informavo policiją, paieška buvo nutraukta.

Tačiau tą pačią dieną nepilnametė iš globos namų vėl pasišalino. Tos pačios dienos vakarą, apie 22 valandą, jos kūnas rastas prie konteinerių Gegužių gatvėje, Šiauliuose.

Įtariamąja tapusios 14-metės šeima vaiko teisių gynėjams taip pat buvo žinoma dėl įtampos šeiminiuose santykiuose, ji gyveno su patėviu ir mama, kuri, teigiama, stengėsi rasti bendrą kalbą su dukra, tačiau jai sunkiai sekėsi. Kaip teigia internetiniai liudytojai, paauglė – itin ūmaus charakterio, sunkiai sukalbama, kerštinga. Panašius charakterio bruožus žmonės pamini ir kalbėdami apie auką.

Įtariamieji – 18-os ir 21-erių broliai, kurių bute Gegužių gatvėje, spėjama, įvykdytas nusikaltimas, gyveno be tėvų. Neoficialiais duomenimis, jų motina abu sūnus paliko gyventi socialiniame būste. Teigiama, kad netrukus bute ėmė lankytis įvairios kompanijos, buvo girtaujama, vartoti kvaišalai.

Apie 23 metų brolių draugą, dėl kurio įtariamoji ir nužudytoji neva konkuravo, pasako jo biografija: teistas už mažametės tvirkinimą ir atlikęs trejų metų nelaisvės bausmę. Grįžęs iš įkalinimo įstaigos požiūrio į gyvenimą nepakeitė – įkliuvo policijai be vairuotojo pažymėjimo ir su kvaišalais.