Kaltę atkakliai neigęs pakruojietis kalės dešimtmetį

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Pakruojo rajono gyventojas Artūras Zubrys už sugėrovo nužudymą kalės dešimtį metų.
Šiaulių apygardos teismas paskelbė nuosprendį nužudymu kaltinamam Pakruojo rajono gyventojui 50 metų Artūrui Zubriui.

Teismo sprendimu, A. Zubrys nelaisvėje praleis 10 metų. Nužudytojo šeimai jis turės sumokėti beveik 35 tūkstančius eurų turtinei ir neturtinei žalai atlyginti. Be to, iš A. Zubrio už nužudytojo šeimos nario išlaikymą priteista po 200 eurų kiekvieną mėnesį, kol šis šeimos narys sulauks pilnametystės.

Valstybinės socialinio fondo valdybos Panevėžio skyriui nuteistasis turės sumokėti 950 eurų.

Praėjusiųjų metų balandžio 11-osios naktį policijos pareigūnams pranešta, kad Pakruojo rajone esančio Guostagalio kaimo gyvenamajame name gali būti nužudytas vyras. Policijos pareigūnams skambino minėtame name gyvenantis A. Zubrys. Vyras pasakė, jog jam atrodo, kad jis nužudė žmogų.

Teisme įrodyta, kad būtent A. Zubrys, būdamas neblaivus, tyčia mušė savo sugėrovą A. Ž. Vėliau ekspertai konstatavo, jog įvykio metu aukai rankomis smūgiuota į veidą, galvą, peiliu – į kaklą, veidą, kitas kūno vietas. Nukentėjusysis nuo patirtų traumų mirė vietoje.

Kaltę teisme atkakliai neigiantis Pakruojo gyventojas žmogžudyste įtarė net artimuosius. Viena iš paskutiniųjų A. Zubrio pateiktų versijų, kad tikrasis žudikas apsivilko jo marškinius, nužudė sugėrovą, po to, nusivilko krauju išteptus marškinius, juos paliko prie miegančiojo šeimininko ir pasišalino. Pabudęs ir nieko nepastebėjęs A. Zubrys šiuos marškinius apsivilkęs.

Bylos nagrinėjimo metu A. Zubrys švaistėsi išsigalvojimais: pareiškė, jog apklausos protokolą pasirašęs jo neskaitęs, tikino, kad kaltinamasis aktas yra suklastotas.

Kaltinamasis teisme neneigė, jog tą naktį skambino policijai, tačiau dabar negalintis prisiminti, ar tikrai tada kalbėjo apie nužudymą. Išklausius pokalbio įrašą, ėmė abejoti, kad girdimas balsas tikrai yra jo ir pateikė versiją, kad girtaujant jam į alkoholį galėjo būti įpilta migdomųjų.

Kaltinamasis priekaištų pateikė ir tyrėjai. Tvirtino, per apklausą jautęs jos psichologinį spaudimą, tyrėja ant jo nuolat rėkusi.

Pradėti savo baigiamąją kalbą Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos paskirtam A. Zubrio advokatui pavyko taip pat ne iš karto, nes kaltinamasis pareiškė nušalinąs šį advokatą, priekaištavo, kad gynėjas jam nedavė paskaityti savo kalbos, ir nepadėjo jam surašyti kalbos.

A. Zubriui suteiktas paskutinis žodis tęsėsi apie valandą. Labai sunkiu nusikaltimu kaltinamas vyras pareiškė žinąs, jog yra nekaltas, ši byla, jo teigimu, grindžiama melu, apgaule ir klasta. Anot jo, negali būti nuteistas nekaltas žmogus ir vylėsi, jog teismas viską įvertins teisingai. Savo paskutinio žodžio pabaigoje A. Zubrys atsiprašė savo artimųjų ir teismui padėkojo, už tai, kad buvo išklausytas.