Žudikas teikė pagalbą, bet nespėjo

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Radviliškio rajono gyventojas Marijus Kiveris už sugyventinės nužudymą pripažintas kaltu ir nuteistas kalėti devynerius metus.
Šiaulių apygardos teisme nuosprendį išgirdo Radviliškio rajone, Polekėlės kaime, gyvenantis 44 metų Marijus Kiveris. Vyras, anksčiau teistas už smurtą prieš sugyventinę, pripažintas kaltu dėl jos nužudymo.

Teismas M. Kiveriui už sugyventinės nužudymą paskyrė laisvės atėmimą devyneriems metams. Iš nuteistojo nukentėjusiesiems priteistas 14 000 eurų civilinis ieškinys neturtinei žalai atlyginti.

Teismas pabrėžė, jog M. Kiveris, supratęs, kad peiliu sužalojo G. P., iš karto telefonu pranešė apie įvykį Bendrajam pagalbos centrui, klausė, kokių veiksmų reikia imtis, kad būtų sustabdytas kraujavimas, vykdė duotus nurodymus, bandė sustabdyti kraujavimą, stengėsi užkirsti kelią nukentėjusios mirčiai – tai pripažintina, kad kaltinamasis aktyviais veiksmais bandė išvengti sunkesnių padarinių.

Kaltinamojo atsakomybę lengvinančia aplinkybe teismas pripažino ir tai, kad vyras savo kaltę pripažino visiškai. Atsakomybę sunkinančia aplinkybe teismas pripažino tai, kad jis nusikalstamą veiką vyras padarė būdamas apsvaigęs nuo alkoholio. Teismas neatmetė kaltinamojo parodymų, kad konfliktas įvykio dieną kilo dėl nukentėjusiosios – jai nustatytas 1,89 promilės girtumas – provokuojamų veiksmų reikalaujant alkoholio.

M. Kiveris birželio 9 dieną, apie 20 valandą, gyvenamojo namo virtuvėje, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, kilusio konflikto tarp jo ir sugyventinės G. P. metu, tyčia dūrė vieną kartą peiliu jai į pilvo kairio šono sritį. Buvo sužalota pilvo aorta, pažeisti kiti organai. Nors vyras nukentėjusiajai mėgino suteikti pagalbą, dėl įvykusių komplikacijų – vidinio ir išorinio nukraujavimo – moteris mirė įvykio vietoje.

Teisiamajame posėdyje kaltinamasis savo kaltę pripažino visiškai ir papasakojo apie šio tragiško įvykio aplinkybes. Pasakojo, po aplinkos tvarkymo darbų jis su drauge ir pažįstamų vyrų išgėrė alaus, po to dviese grižo į namus. Tada tarp jo ir draugės prasidėjęs konfliktas – G. P. ėmusi reikalauti, kad jis pasakytų, kur padėjęs alų, jis atsakęs kad nieko neėmė. Norėjęs išeiti iš namų, nes jam nepatinka kai jį puola. Netrukus draugė ėmusi priekaištauti, kam jis rakina duris, apipylė jį šaltu vandeniu. M. Kiveris teigė siekęs išvengti konflikto, norėjo išeiti, kad pasivaikščiotų, nusiramintų, tačiau sugyventinė neleido, pradėjo įžeidinėti. Peilis jo rankose atsirado tada, kai ruošėsi valgyti. Kaltinamojo teigimu, G. P. jį pastūmė ir jis, nenorėdamas moters sužaloti, kaire ranką smogė, norėjo tik pagąsdinti. Vyras tvirtino smogęs vieną kartą. Po smūgio išsigandęs, sužalotą draugę pakėlė, kalbėjo su ja. Paskambinęs bendruoju pagalbos telefonu, klausė, ką jam daryti. Suteikė pagalbą, kaip lieptas.