Recidyvistas kalės 15 metų

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Daugybę kartų už įvairius nusikaltimus anksčiau teistas šiaulietis Romualdas Šidlauskas kalės 15 metų.
Šiaulių apygardos teismas 61 metų Romualdą Šidlauską už įvykdytą nužudymą nuteisė kalėti 15 metų.

Kabinėjosi bare

15 kartų anksčiau teistas žudikas aukos artimiesiems turės atlyginti beveik 5 000 eurų turtinę žalą ir 55 000 neturtinės žalos.

Tragiškai pasibaigęs nusikaltimas įvykdytas 2020 metų spalio 17-osios vakarą Šiauliuose, Vilniaus gatvėje esančiame alaus bare „Lokio pėda“, kuriame girtavo R. Šidlauskas ir 33 metų šiaulietis su draugu. Priėjęs prie draugų R. Šidlauskas ėmė kabinėtis, reikalavo duoti žiebtuvėlį cigaretei prisidegti. Kadangi žiebtuvėlio vyrai neturėjo, tai triukšmadarį dar labiau įsiutino, jis ėmė keiktis ir grasinti.

Konfliktas tęsėsi ir vyrams ne kartą išėjus į lauką. Netrukus jis baigėsi mirtimi. 33 metų šiauliečio kūną su durtine pilvo žaizda medikai rado tiesiog ant važiuojamosios kelio dalies.

Liudytojų parodymai ir bare buvusių vaizdo stebėjimo kamerų vaizdai Šiaulių pareigūnams padėjo identifikuoti įtariamojo asmenybę. Po pusės paros paieškų, spalio 18-osios rytą, įtariamasis buvo sulaikytas P. Višinskio gatvėje, išėjęs iš kazino.

Teisme, į kurį buvo atgabentas konvojaus pareigūnų, R. Šidlauskas elgėsi agresyviai, atsigulęs ant stikliniame užtvare esančio suolo keikė teismo darbuotojus, grasino apspjaudyti žurnalistus, vartojo necenzūrinius žodžius.

Biografija – turtinga

R. Šidlauskas kone pusę savo gyvenimo praleido laisvės atėmimo vietose. Nuo 21-erių pradėjęs teistumo biografiją, laisvėje jis praleisdavo labai mažai laiko. Teistas už vagystes, plėšimus, viešosios tvarkos pažeidimus, išžaginimą. Po paskutinės bausmės už vagystę atlikimo į Šiaulius vyras grįžo 2020 metų kovo pabaigoje ir apsigyveno Nakvynės namuose.

Tų pačių metų rugsėjo pabaigoje R. Šidlausko atžvilgiu jau buvo pradėtas naujas ikiteisminis tyrimas dėl naujos nusikalstamos veikos – fizinio skausmo sukėlimo šiuose pačiuose namuose gyvenusiai moteriai.

Kadangi paskirta kardomoji priemonė nebuvo susijusi su laisvės atėmimu, įtariamasis liko gyventi nuo visuomenės neizoliuotas, taigi galėjo nevaržomas lankytis baruose ir kitose viešose vietose.