Nužudymo byloje paskelbtas nuosprendis

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Devyneri metai kalėjimo – tokia bausmė paskirta už nužudymą, fizinio skausmo sukėlimą ar nežymų sveikatos sutrikdymą.
Šiaulių apygardos teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje 63 metų Vaclovas Burneika kaltintas nužudymu, fizinio skausmo sukėlimu ar nežymiu sveikatos sutrikdymu. Anksčiau neteistas vyras šioje byloje savo kaltę pripažino tik iš dalies.

Būtinosios ginties versija atmesta

Teismas V. Burneiką pripažino kaltu ir už padarytas nusikalstamas veikas jam skyrė devynerių metų laisvės atėmimo bausmę – vyras ją turės atlikti pataisos namuose.

Nužudytojo nepilnamečiam sūnui kaltu pripažintas vyras turės atlyginti dešimties tūkstančių eurų neturtinę žalą.

Teismas konstatavo, jog V. Burneikos padarytas nusikaltimas yra įrodytas kaltinamojo, liudytojų parodymais, kita byloje esančia medžiaga.

Anot teismo, iš teisiamojo parodymų matyti, kad jis aukai dūrė peiliu ne grumiantis, o nukentėjusiajam gulint ant žemės, o tai paneigia V. Burneikos versiją apie būtinąją gintį.

Vyro atsakomybę sunkinanti aplinkybė yra ta, kad jis nusikaltimą padarė būdamas neblaivus.

Nukentėjusiojo kraujyje taip pat buvo nustatytas 3,61 promilės girtumas.

Tikino dūręs tik kartą

V. Burneika nusikalto 2018 ir 2019 metais. Iš pradžių baudžiamoji byla vyrui buvo iškelta už tai, kad jis 2018 metų gruodžio pabaigoje, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, susiginčijo su savo sūnėnu ir jam sužalojo kaklą.

2019 metų birželio 1-osios pavakarę taip pat apsvaigęs nuo alkoholio V. Burneika įsivėlė į konfliktą su kitu taip pat neblaiviu vyru, susikivirčijo neva dėl moters. Kivirčo metu nukentėjusiajam peiliu buvo smogta šešis kartus. Nuo patirtų sužalojimų auka mirė įvykio vietoje.

Ir per ikiteisminį tyrimą, ir teisme kaltinamasis teigė, jog per konfliktą jis gynėsi ir priešininkui dūrė tik kartą. Iš kur aukos kūne atsirado dar penki sužalojimai, V. Burneika teigė nežinąs.

Dėl sūnėno sužalojimo vyras kaltę pripažino visiškai.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.