Į orą paleistas kvaišalų dūmas

VSAT nuotr.
Narkotinių medžiagų deginimo proceso rodikliai buvo stebimi įmonės kompiuteriais.
Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai į Šiaulių rajone, Jurgeliškių kaime, esančią UAB „Toksika“ trečiadienį atgabeno pernai gruodžio viduryje sulaikytą narkotikų krovinį – apie 69 kilogramus amfetamino ir vieną kilogramą kokaino. Kvaišalai, kurių vertė juodojoje rinkoje gali siekti ne vieną milijoną eurų, tą pačią dieną sunaikinti.

Milijoninis krovinys į Šiaulių rajone veikiančią „Toksika“ trečiadienį atgabentas VSAT mikroautobusu. Narkotikus lydėjo ir visą jų sunaikinimo procesą stebėjo ginkluoti pareigūnai. Kvaišalai sunaikinti „Toksikos“ krosnyje, kurioje darbinė temperatūra siekia 1200 laipsnių.

70 kilogramų narkotinių medžiagų, kurių vertė juodojoje rinkoje, pirminiu paskaičiavimu, buvo nustatyta apie 6–7 milijonai eurų, sulaikytos pernai, gruodžio 10 dieną.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių pasienio rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus, Specialiosios paskirties skyriaus Pagėgių komandos pareigūnai bei Bardinų pasienio užkardos kinologė su vokiečių aviganiu Aru pagal kriminalinės žvalgybos informaciją stovėjimo aikštelėje prie vieno namo Jurbarke patikrino automobilį „Volvo V50“.

Jame buvusiame sportiniame krepšyje pasieniečiai rado 20 paketų su milteliais, nesuabejota, narkotinėmis medžiagomis. Šalia automobilio pasieniečiai sulaikė 58-erių Jurbarko gyventoją bei kitame automobilyje „Citroen C4 Picaso“ buvusį 50-metį Klaipėdos gyventoją.

Vykdant tolimesnius procesinius veiksmus, VSAT pareigūnai atliko kratas Klaipėdoje. 50-mečio klaipėdiečio pažįstamos bute buvo rasta ir paimta 8 600 eurų grynaisiais.

Kitos sulaikyto klaipėdiečio pažįstamos, 54-erių klaipėdietės, bute per kratą rasti ir paimti 51 pakuotė su narkotinėmis medžiagomis, taip pat 2 500 eurų grynaisiais ir suklastoti vairuotojo pažymėjimai.

Pasieniečiai atliko kratą ir Jurbarke pas sulaikytą 58-erių vyrą, kur rado ir paėmė kitus tyrimui reikšmingus daiktus.

VSAT pareigūnai iš viso tada sulaikė 71 kvaišalų paketą ir 11 100 eurų grynųjų pinigų.

Dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu Pagėgių pasienio rinktinėje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Sulaikyti trys asmenys.

Atlikus narkotinių medžiagų ekspertizę, paaiškėjo, jog tai yra amfetaminas ir kokainas. Juodojoje rinkoje preliminari gramo kokaino kaina – apie 100 eurų, amfetamino gramo kaina – apie 20 eurų. Tad bendra narkotinių medžiagų pirminė vertė siekė 5 680 000 – 7 100 000 milijonus eurų. Vėliau vertė, po ekspertų, tyrusių kvaišalų grynumą ir amfetamine aptikus priemaišų, šiek tiek sumenko.

Tyrimo duomenimis, kvaišalai buvo ruošiami išgabenimui į Skandinavijos šalis.